Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomości„Jedynka” PiS do Parlamentu Europejskiego: „Będę lobbystą atomu”

„Jedynka” PiS do Parlamentu Europejskiego: „Będę lobbystą atomu”

Dodano: , Żródło: LM.pl
„Jedynka” PiS do Parlamentu Europejskiego: „Będę lobbystą atomu”
Wybory europejskie

Od kilku miesięcy, odkąd rządzi inna koalicja, mamy niepokojący zastój – powiedział Wojciech Kolarski, kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego, o budowie elektrowni jądrowej w Koninie. Zapowiedział, że po wywalczeniu mandatu będzie lobbował za tym projektem.

Wojciech Kolarski, minister w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, to kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego. W czwartek przyjechał do Konina, by zachęcić do głosowania na siebie 9 czerwca.

Jak zapowiedział, w Parlamencie Europejskim będzie zabiegał o polskie sprawy. – Najpierw Polska, później Unia. Jesteśmy w UE, chcemy być w UE, ale chcemy kształtować UE tak, żeby Unia nie zmieniała się na naszą niekorzyść. Niestety, teraz jest tak, że UE zaczyna zmieniać się w niebezpiecznym kierunku. Zmiana traktatów proponowana przez wpływowe brukselskie środowiska idzie w taką stronę, w której to głos Polski i innych krajów członkowskich będzie coraz mniejszy. Nasze interesy mogą tracić w konfrontacji z interesami wielkich europejskich państw, takich jak Niemcy, czy Francja – stwierdził.

Zapowiedział sprzeciw wobec likwidacji zasady jednomyślności oraz walkę z Zielonym Ładem i paktem migracyjnym. Ponadto obiecał, że po wywalczeniu mandatu będzie współpracował z lokalnymi liderami i stworzy w Wielkopolsce sieć biur i współpracowników.

Dla regionu konińskiego chce przede wszystkim być „lobbystą atomu”. – To jest konieczność, fundamentalna dla Polski. Te wybory będą plebiscytem o to, co się dzieje się z takimi sprawami, jak inwestycje w energetykę jądrową. Do jesiennych wyborów te wielkie projekty infrastrukturalne były realizowane. Od kilku miesięcy, odkąd rządzi inna koalicja, mamy niepokojący zastój. Tutaj potrzebna jest presja opinii publicznej. Będę wyrazicielem opinii publicznej, która domaga się, żeby energetyka jądrowa była rozwijana w Polsce i żeby jednym z miejsc lokalizacji była ziemia konińska – obiecał.

O godz. 17.00 w Wyższej Szkole Kadr Menedżerskich odbędzie się spotkanie Wojciecha Kolarskiego z mieszkańcami Konina. Wcześniej, bo o godz. 14.00, w Koninie z dziennikarzami spotka się Beata Szydło.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole