Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJest nowy prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Zatorze. Będzie też… losowanie

Jest nowy prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Zatorze. Będzie też… losowanie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Jest nowy prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Zatorze. Będzie też… losowanie
Zatorze

Po rozmowach z kandydatami Spółdzielnia Mieszkaniowa Zatorze rozstrzygnęła konkurs na nowego prezesa. Powołana została również jego zastępczyni.

Spośród ośmiu kandydatów rada nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Zatorze wybierała nowego prezesa. W poniedziałek odbyły się rozmowy z zainteresowanymi, a następnie na posiedzeniu podjęte zostały uchwały. Prezesem został Marek Winiecki, wybrany wcześniej przez członków spółdzielni do rady nadzorczej. Od czasu odwołania poprzedniego prezesa Macieja Ostrowskiego sprawował funkcję pełniącego obowiązki prezesa. Dostał pięć głosów członków rady, trzech innych kandydatów – po jednym.

W samym głosowaniu nad uchwałą powołującą prezesa rada była już jednomyślna i zaakceptowała powołanie Marka Winieckiego na to stanowisko. Ponadto wybrana została zastępczyni prezesa. Została nią również dotychczasowa członkini rady – Marika Kalczyńska. Otrzymała sześć głosów za i jeden przeciw.

Zarówno Marek Winiecki, jak i Marika Kalczyńska muszą zrezygnować z zasiadania w radzie nadzorczej, by zostać członkami zarządu. Oznacza to, że zmieni się jej skład. Powołane zostaną dwie kolejne osoby z najwyższymi wynikami z ostatnich wyborów. Będzie to na pewno Jerzy Łagodziński (105 głosów). Ciekawa sytuacja jest jednak z obsadą ostatniego miejsca – dwóch kandydatów (Jerzy Leśniewski i Romuald Tylman) otrzymało bowiem po tyle samo głosów: 94. Zgodnie ze statutem o uzupełnieniu tego miejsca zadecyduje losowanie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole