Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJubileuszowe targi wikliny i Dni Wierzbinka w pełnym rozkwicie

Jubileuszowe targi wikliny i Dni Wierzbinka w pełnym rozkwicie

Materiał promocyjny

Dodano:
Jubileuszowe targi wikliny i Dni Wierzbinka w pełnym rozkwicie
Materiał promocyjny

Jubileuszowe targi wierzby i wikliny oraz Dni Wierzbinka. Święto tradycji i rzemiosła.

W malowniczym otoczeniu zabytkowego pałacu, przy spichlerzu i w zabytkowym parku odbyły się jubileuszowe 25. Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny SALIX połączone z 32. Dniami Wierzbinka. Wydarzenie to, corocznie przyciągające tłumy odwiedzających, w tym roku zgromadziło rekordową liczbę bo około 160 wystawców z całej Polski.

Targi te są znane z prezentacji rękodzieła artystycznego, twórczości ludowej oraz ginących zawodów. Nie zabrakło również stoisk sadowniczych oraz aktywności prowadzonych przez wolontariuszy z licheńskiego hospicjum. Odwiedzający mieli okazję nie tylko podziwiać, ale i samemu spróbować swoich sił w wyrabianiu wikliny, co stanowiło niecodzienną atrakcję.

Wójt Wierzbinka, Paweł Szczepankiewicz, powitał licznie zebranych mieszkańców i gości, w tym samorządowców oraz parlamentarzystów, wyrażając dumę z rosnącej popularności i znaczenia lokalnych targów. - To wydarzenie jest dowodem na to, że tradycja i nowoczesność mogą iść w parze, przyciągając coraz więcej osób zainteresowanych kulturą i historią naszego regionu -  mówił wójt.

Dopełnieniem imprezy były występy na plenerowej scenie, gdzie swoje umiejętności zaprezentowali lokalni artyści oraz gminna orkiestra dęta. Tegoroczne targi wzbogacił także zlot motocyklowy, który przyciągnął licznych miłośników dwóch kółek. Na zakończenie zaplanowano występ popularnej wokalistki CLEO, który miał być zwieńczeniem całego dnia pełnego atrakcji.

Targi Wierzby i Wikliny SALIX oraz Dni Wierzbinka już tradycyjnie łączą ludzi z pasją, którzy pragną pielęgnować i promować polskie rzemiosło. To wydarzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, potwierdzając swoje miejsce w kalendarzu najważniejszych wydarzeń na pograniczu Wielkopolski i Kujaw. 

  

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole