Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJubileuszowy sezon Teatru Polska. Na początek monodram „Beton”

Jubileuszowy sezon Teatru Polska. Na początek monodram „Beton”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Jubileuszowy sezon Teatru Polska. Na początek monodram „Beton”
kultura

Historia gdańskiego falowca w spektaklu „Beton” rozpoczęła w Koninie jubileuszową, 15. edycję Teatru Polska. Spotkania ze sztuką potrwają do listopada.

Monodram „Beton” Teatru Miniatura jest adaptacją nagradzanej powieści Moniki Milewskiej „Latawiec z betonu”. Widzowie poznali fikcyjną postać inżyniera, twórcy gdańskiego falowca. Wcielił się w nią Wojciech Stachura, który na scenie był też robotnikiem, milicjantem, wiejską kobietą i krową. Po spektaklu widzowie mieli szansę porozmawiać z aktorem.

To było pierwsze i jedno z siedmiu przedstawień w ramach tegorocznego Teatru Polska. W miniony piątek zaprezentowany został spektakl „Sędziowie” Teatru im. Aleksandra Fredy w Gnieźnie. Centrum Kultury i Sztuki w Koninie dla widzów ma niespodziankę z okazji jubileuszowej edycji.

– Jeśli kupisz bilet na jeden ze spektakli w ramach projektu Teatr Polska w CKiS w Koninie, otrzymasz bezpłatną wejściówkę na spektakl „Kaspar”.

Przed nami jeszcze: 29 września o godz. 19:00 (CKiS-DK Oskard) „Kafka: [tekst urywa się]” Teatru Ósmego Dnia, 6 października o godz. 20:00 (plac przy CKiS-DK Oskard) „Kaspar” Teatru Biuro Podróży, 28 października o godz. 18:00 (CKiS-DK Oskard) „Nieostrość widzenia” Teatru Kwadrat im. E. Dziewońskiego – wydarzenie towarzyszące projektowi Teatr Polska w Koninie, 16 listopada „niezgoda.jpg” Teatru Zagłębia – spektakl zamknięty i 17 listopada o godz. 18:00 (CKiS-DK Oskard) „Złodziej czasu” Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze im. Bogdana Nauki.

 

Wideo: Adam Jaroński, fot. Facebook Epicentrum Kultury/Dagmara Przeradzka

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole