Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKandydat na europosła w Koninie. Atom w Pątnowie jak najszybciej

Kandydat na europosła w Koninie. Atom w Pątnowie jak najszybciej

Dodano:
Kandydat na europosła w Koninie. Atom w Pątnowie jak najszybciej
wybory

Bartłomiej Wróblewski, wielkopolski kandydat z listy PiS do Parlamentu Europejskiego, ponownie odwiedził Konin.

- Musi powstać elektrownia atomowa w Pątnowie. To kwestia polskiej i wielkopolskiej racji stanu – powiedział B. Wróblewski przed konińskim pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. – Elektrownia jest potrzebna, aby ustabilizować polski system energetyczny.

Kandydat na europosła wyraził zaniepokojenie tym, że rząd Donalda Tuska trzyma społeczeństwo w niepewności jeśli chodzi o przyszłość tej i innych wielkich inwestycji, chociażby takich, jak Centralny Port Komunikacyjny (CPK), czy budowa elektrowni atomowych.

- Mimo, że nowy rząd działa już pół roku, to nie ma jednoznacznej deklaracji, że  inwestycja w atom będzie przeprowadzona. Pojawiają się wypowiedzi członków rządu, że niekoniecznie będzie ona realizowana. Dlatego wzywam rząd i premiera Donalda Tuska do jednoznacznego potwierdzenia tej bardzo potrzebnej w Koninie i Wielkopolsce, inwestycji. Nie wolno trzymać mieszkańców regionu w niepewności - apelował. 

Kolejna kluczowa kwestia wg kandydata na europosła to zapewnienie sprawiedliwej transformacji energetycznej. – Ta sprawiedliwość należy się w pierwszym rzędzie pracownikom PAK, ale tak naprawdę wszystkim, którzy związani są z sektorem górniczym i energetycznym. Trzeba zapewnić możliwość godnego życia, dobre warunki emerytalne tym, którzy z powodu zmian w systemie energetycznym, ucierpią.

Budowa elektrowni atomowej w Pątnowie to zdaniem B. Wróblewskiego, najważniejsza sprawa jeśli chodzi o przyszłość Konina i regionu. – Potrzebujemy tej inwestycji, potrzebują jej mieszkańcy. Jest ważna jeśli chodzi o miejsca pracy, ale także rozwój regionu. Zgodnie z deklaracjami inwestorów, możliwy był 2035 roku. Żeby ten termin mógł być utrzymany, rząd nie może dalej zwlekać, nie może przedłużać okresu niepewności.

Przy okazji poprzedniej wizyty, swojego popracia udzieliła radna miasta Konina - Zofia Itman. - Myślę, że pan poseł Bartłomiej Wróblewski będzie skutecznie działać na rzecz naszego regionu – powiedział tym razem Zbigniew Rogowski z Rady Powiatu Konińskiego. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole