Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKazimierz Biskupi. Nowi inwestorzy dalej ze zwolnieniem od podatku

Kazimierz Biskupi. Nowi inwestorzy dalej ze zwolnieniem od podatku

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kazimierz Biskupi. Nowi inwestorzy dalej ze zwolnieniem od podatku
Kazimierz Biskupi

Jednogłośnie radni gminy Kazimierz Biskupi zagłosowali za zwolnieniem od podatku od nieruchomości dla nowych inwestorów. Taka pomoc w gminie obowiązywała już wcześniej, ale trzeba było uchwalić ją na nowo w związku ze zmianami w przepisach.

Pomoc zakłada zwolnienie od podatku od nieruchomości dla inwestorów rozpoczynających nowe przedsięwzięcia na terenie gminy. Zwolnienie uzyskać można na okres od dwóch do ośmiu lat – w zależności od skali inwestycji. – Wprowadzenie takiej pomocy ma na celu przyspieszenie rozwoju gospodarczego w średnio atrakcyjnej gminie oraz zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej – tłumaczył podczas czwartkowej sesji Rady Gminy Kazimierz Biskupi wójt Grzegorz Maciejewski

Taka pomoc dla przedsiębiorców obowiązywała w gminie przez ostatnie lata, ale w związku ze zmianami w prawie radni musieli przegłosować ją jeszcze raz. Nie mieli wątpliwości – wszyscy obecni na sesji radni zagłosowali za.

Jak powiedział wójt Grzegorz Maciejewski, tego typu wsparcie dla przedsiębiorców przynosi realne efekty. – Tereny pomiędzy Kazimierzem Biskupim a Kleczewem stają się coraz bardziej atrakcyjne – stwierdził. Jak wyliczył, powstają tam hale magazynowe, wybudować ma się też jedna z największych w Polsce piekarni.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole