Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKazimierz Biskupi. Od przyszłego tygodnia podwyżki za wodę i ścieki. Jest nowa taryfa

Kazimierz Biskupi. Od przyszłego tygodnia podwyżki za wodę i ścieki. Jest nowa taryfa

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kazimierz Biskupi. Od przyszłego tygodnia podwyżki za wodę i ścieki. Jest nowa taryfa
Kazimierz Biskupi

Od kilku do nawet kilkuset procent sięgną podwyżki za wodę i ścieki w gminie Kazimierz Biskupi. Od przyszłego tygodnia zacznie obowiązywać nowa taryfa.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kazimierzu Biskupim ogłosiło nowe taryfy za wodę i ścieki. Zaczną one obowiązywać od 29 maja. Wszystkich odbiorców czekają podwyżki.

Za metr sześcienny wody mieszkańcy zapłacą o 37% więcej – cena wzrośnie z 4,26 zł brutto do 5,81 zł brutto. Podobna podwyżka czeka przedsiębiorców i stowarzyszenia. Prawie 49% więcej zapłacą pozostali odbiorcy, np. myjnie samochodowe.

Wzrosną także abonamenty. Mieszkańcy zapłacą o 2,26 zł brutto (36%) i 1,84 zł brutto (42%) więcej, przedsiębiorcy – o 13,74 zł więcej (54%), a pozostali odbiorcy o 6,7 zł więcej (13%). Największa zmiana w tym zakresie czeka stowarzyszenia, które do tej pory płaciły bardzo niski abonament 1,17 zł. Teraz będzie to 6,11 zł, co oznacza niemal pięciokrotny wzrost.

Zdrożeją też opłaty za ścieki. Dla mieszkańców podwyżka wyniesie 1,68 zł brutto za metr sześcienny. To oznacza wzrost o ponad 15%. 1,77 zł więcej (19%) zapłacą przedsiębiorcy i stowarzyszenia. O 2,21 zł (23%) podwyższona zostanie opłata za metr sześcienny dla pozostałych odbiorców.

Droższe będą też abonamenty. Dla mieszkańców o 1,62 zł (25%) i 3,36 zł (201%) więcej, dla przedsiębiorców o 25,37 zł więcej (118%), dla stowarzyszeń o 0,19 zł więcej (8%), a dla pozostałych odbiorców o 9,94 zł (13%) więcej.

Nowe stawki obowiązywać będą przez rok, a w dwóch kolejnych latach zaplanowane zostały kolejne podwyżki, tym razem już mniej dotkliwe. Z nową taryfą zapoznać można się klikając tutaj.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole