Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKazimierz Biskupi. Ośrodek zdrowia w Posadzie tylko na dwa lata

Kazimierz Biskupi. Ośrodek zdrowia w Posadzie tylko na dwa lata

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kazimierz Biskupi. Ośrodek zdrowia w Posadzie tylko na dwa lata
Kazimierz Biskupi

Na dwa lata, a nie pięć podpisana zostanie umowa na funkcjonowanie ośrodka zdrowia w pałacu w Posadzie. To efekt wniosku trójki radnych z tej miejscowości.

Podczas piątkowej sesji Rady Gminy Kazimierz Biskupi radni decydowali o udzieleni zgody na wynajem pomieszczeń w pałacu w Posadzie na rzecz ośrodka zdrowia. Wójt zaproponował, by umowa podpisana została na pięć lat, ale troje radnych z tej miejscowości zawnioskowało o skrócenie tego okresu do dwóch lat.

Argumentowali to zbliżającym się końcem obecnej kadencji. – Nie chcielibyśmy, żeby następni radni nie mogli podejmować słusznej decyzji ws. drugiego etapu przebudowy kompleksu pałacowo-parkowego w Posadzie – wyjaśniali w piśmie. Paweł Moliński na samej sesji dodał ponadto, że nikt z nimi nie konsultował wcześniej na jakich zasadach mają zostać wynajęte te pomieszczenia. – Służba zdrowia jest teraz zakładem pracy jak każdym innym. Właścicielom tych zakładów wiedzie się bardzo dobrze.

Wójt Grzegorz Maciejewski wyjaśnił, że pięcioletni okres zaproponowany został po tym, jak do urzędu wpłynęła propozycja w takim czasem od przedstawicieli ośrodka zdrowia. – Umowa, która będzie podpisana zapewnia możliwość trzymiesięcznego wypowiedzenia, jeśli ktoś podejmie inną decyzję. Ja będę robił wszystko, by zwiększać naszą opiekę zdrowotną – wyjaśnił. – Nie zakłóca to w żaden sposób funkcjonowania filii GOK w pałacu w Posadzie. Te pomieszczenia od wielu lat zajmowała pani doktor i chyba nikt sobie nie wyobraża, by tego punktu zdrowotnego nie było.

Radni w głosowaniu poparli złożony wniosek, choć niejednomyślnie. Za byli Grzegorz Grobelski, Monika Kaczmarek, Anna Rogowska, Paweł Moliński, Janusz Stefański, Bernard Szulc, Roman Woźniak i Mirosława Zalewska, przeciw Aleksandra Nożewska i Tomasz Szelewski, a wstrzymali się Wojciech Derda, Iwona Koralewska, Hieronim Włodarczyk i Jacek Ziarniak. W ostatecznym głosowaniu nad uchwałą dziewięciu radnych było za, a pięciu wstrzymało się od głosu.

fot. archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole