Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKazimierz Biskupi. Przebudują pałac w Posadzie. „Dbamy o historię"

Kazimierz Biskupi. Przebudują pałac w Posadzie. „Dbamy o historię"

Materiał promocyjny

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kazimierz Biskupi. Przebudują pałac w Posadzie. „Dbamy o historię"
Materiał promocyjny

W Urzędzie Gminny w obecności przewodniczącego Rady Gminy Arkadiusza Mielcarka, kierownika Referatu Inwestycji i Rozwoju Przemysława Kucharskiego doszło do podpisania umowy na „Przebudowę pałacu w obszarze Zespołu Pałacowo - Parkowego w Posadzie".

Prace realizować będzie firma MAXBET Sp. z o.o. Sp.k z Wierzelina, gm. Ślesin. – Bardzo się cieszę, że rozpoczną się długo oczekiwane prace związane z przebudową pałacu w Posadzie. Cieszę tym bardziej, że w całości zabezpieczą one układ konstrukcyjny obiektu i nie pozwolą na dalszą jego degradację – mówił wójt gminy Grzegorz Maciejewski.

Zakres robót obejmuje m.in.: remont ścian piwnicznych, remont dachu wraz z jego dociepleniem, budowę zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej, budowę drenażu opaskowego przy budynku, wykonanie opaski żwirowej przy budynku, remont elewacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, wykonanie tarasu nad przedsionkiem, wykonanie tarasu od strony południowej, wykonanie schodów zewnętrznych głównych, wykonanie schodów zewnętrznych bocznych, montaż urządzeń dźwigowych.

Koszt planowanych prac to 1 813 124,55 zł, z czego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 1 500 000 zł. W przyszłym tygodniu zostanie podpisany protokół przekazania terenu budowy. Planowany termin zakończenia prac to czwarty kwartał tego roku.

To kolejna duża inwestycja na terenie naszej gminy. Szczególnie ważna, bo pałac jest wpisany w rejestr zabytków. Kładziemy ogromny nacisk na pamiątki, na to, co wiąże nas z przeszłością. Dbamy o historię, tradycję, bo zdajemy sobie sprawę, że bez tego nie ma przyszłości. Chcemy, by młode pokolenia miały do czego wracać. Stąd też nasze wydawnictwa nawiązujące do przeszłości. Odtwarzamy też rzeczy, które wydarła nam historia. Mam tu na myśli kaplicę „Łosośkę” która wpisana była w dawny Kazimierz, a została zburzona przez Niemców w 1941 roku. Zamierzamy ją odbudować. Przekazujemy dość duże środki na to, by historia Kazimierza Biskupiego, historia naszej gminy nie zginęła i była znana jak największemu gronu. Chcemy, by Kazimierz Biskupi stał się miejscem atrakcyjnym dla turysty, miejscem znalezienia spokoju i wytchnienia. Ta idea przyświeca całemu samorządowi – podkreśla wójt Grzegorz Maciejewski.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole