Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKazimierz Biskupi. Tak będzie wyglądać rozbudowane przedszkole

Kazimierz Biskupi. Tak będzie wyglądać rozbudowane przedszkole

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kazimierz Biskupi. Tak będzie wyglądać rozbudowane przedszkole
Kazimierz Biskupi

Trzy nowe segmenty dydaktyczne, ogródki zimowe z możliwością hodowli roślin i dwa place zabaw – tak ma wyglądać przedszkole w Kazimierzu Biskupim po przebudowie. W przyszłym tygodniu gmina ma podpisać umowę z wykonawcą trzeciego etapu inwestycji.

Przebudowa przedszkola w Kazimierzu Biskupim wchodzi w decydującą fazę. Już niedługo ruszyć mają prace nad rozbudową obecnie istniejącego obiektu. Będzie to już trzeci etap prac, wybrany został wykonawca, a w przyszłym tygodniu gmina ma podpisać z nim umowę.

Przedszkole będzie wyjątkowe. Będzie miało wspaniałą architekturę, kolorystykę, będzie w nawiązaniu do historii Kazimierza Biskupiego – mówi wójt gminy Kazimierz Biskupi Grzegorz Maciejewski.

Dotychczasowy budynek powiększy się o trzy segmenty dydaktyczne. Segment G składać będzie się z trzech pomieszczeń: sali zabaw (przeznaczonej dla ponad 50 osób), sali zajęć dodatkowych oraz komunikacji. Pomieszczenie sali zabaw i komunikacji dostępne będą z zewnątrz za pomocną rampy. Segmenty H i I mieścić będą cztery sale dydaktyczne z pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi i pomocniczymi. Rozbudowany zostanie również istniejący już segment A – powstanie niepodpiwniczony wiatrołap, powiększy się także część administracyjna.

Na zewnątrz segmentów dydaktycznych staną ogródki zimowe – dzieci z każdego oddziału będą miały w nich możliwość hodowania swoich roślin. Ogródki połączone będą drewnianą pergolą. Obok przedszkola powstaną również dwa place zabaw z syntetyczną poliuretanową powierzchnią. Na każdym z nim przewidziano wydzielenie ścieżki sensorycznej. Pierwszy przeznaczony będzie dla młodszych dzieci, a drugi – dla starszych. – Rozmawiamy też o stworzeniu takiej strefy dla maluszków jako piłkarzy – mówi wójt gminy Kazimierz Biskupi Grzegorz Maciejewski.

Wykonawcą trzeciego etapu inwestycji będzie firma Usługi Ogólno-Budowlane Damian Pieszak w Liśca Małego. W przyszłym tygodniu z przedsiębiorstwem ma zostać podpisana umowa. Prace powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2024 r. Pochłoną niemal 8,7 mln zł, a całkowity koszt przebudowy przedszkola (łącznie z wcześniejszymi etapami) to ok. 18 mln zł.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole