Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKazimierz Biskupi. Tak będzie wyglądać rozbudowane przedszkole

Kazimierz Biskupi. Tak będzie wyglądać rozbudowane przedszkole

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kazimierz Biskupi. Tak będzie wyglądać rozbudowane przedszkole
Kazimierz Biskupi

Trzy nowe segmenty dydaktyczne, ogródki zimowe z możliwością hodowli roślin i dwa place zabaw – tak ma wyglądać przedszkole w Kazimierzu Biskupim po przebudowie. W przyszłym tygodniu gmina ma podpisać umowę z wykonawcą trzeciego etapu inwestycji.

Przebudowa przedszkola w Kazimierzu Biskupim wchodzi w decydującą fazę. Już niedługo ruszyć mają prace nad rozbudową obecnie istniejącego obiektu. Będzie to już trzeci etap prac, wybrany został wykonawca, a w przyszłym tygodniu gmina ma podpisać z nim umowę.

Przedszkole będzie wyjątkowe. Będzie miało wspaniałą architekturę, kolorystykę, będzie w nawiązaniu do historii Kazimierza Biskupiego – mówi wójt gminy Kazimierz Biskupi Grzegorz Maciejewski.

Dotychczasowy budynek powiększy się o trzy segmenty dydaktyczne. Segment G składać będzie się z trzech pomieszczeń: sali zabaw (przeznaczonej dla ponad 50 osób), sali zajęć dodatkowych oraz komunikacji. Pomieszczenie sali zabaw i komunikacji dostępne będą z zewnątrz za pomocną rampy. Segmenty H i I mieścić będą cztery sale dydaktyczne z pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi i pomocniczymi. Rozbudowany zostanie również istniejący już segment A – powstanie niepodpiwniczony wiatrołap, powiększy się także część administracyjna.

Na zewnątrz segmentów dydaktycznych staną ogródki zimowe – dzieci z każdego oddziału będą miały w nich możliwość hodowania swoich roślin. Ogródki połączone będą drewnianą pergolą. Obok przedszkola powstaną również dwa place zabaw z syntetyczną poliuretanową powierzchnią. Na każdym z nim przewidziano wydzielenie ścieżki sensorycznej. Pierwszy przeznaczony będzie dla młodszych dzieci, a drugi – dla starszych. – Rozmawiamy też o stworzeniu takiej strefy dla maluszków jako piłkarzy – mówi wójt gminy Kazimierz Biskupi Grzegorz Maciejewski.

Wykonawcą trzeciego etapu inwestycji będzie firma Usługi Ogólno-Budowlane Damian Pieszak w Liśca Małego. W przyszłym tygodniu z przedsiębiorstwem ma zostać podpisana umowa. Prace powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2024 r. Pochłoną niemal 8,7 mln zł, a całkowity koszt przebudowy przedszkola (łącznie z wcześniejszymi etapami) to ok. 18 mln zł.

Kazimierz Biskupi. Tak będzie wyglądać rozbudowane przedszkole
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole