Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKazimierz Biskupi. Takiego skateparku nie ma w całym regionie

Kazimierz Biskupi. Takiego skateparku nie ma w całym regionie

Materiał promocyjny

Dodano:
Kazimierz Biskupi. Takiego skateparku nie ma w całym regionie
materiał promocyjny

Duży, betonowy i zaprojektowany przez miłośników deskorolek, rolek i hulajnóg – taki będzie skatepark w Kazimierzu Biskupim. Prace trwają, obiekt ma być gotowy w przyszłym roku.

W ramach inwestycji powstanie plac z nawierzchnią betonową wyposażony w urządzenia do akrobacji. Do skateparku prowadzić będzie zadaszone wejście (pergola), a obok niego stanie niewielka widownia. Ponadto na terenie obiektu znajdą się ławki i zieleń. Całość będzie ogrodzona i oświetlona. Wszystkie elementy skateparku projektowane były wspólnie z młodzieżą, która będzie z obiektu korzystać.

Skatepark jest tak wykonany, że odnajdą się na nim i początkujący, i zaawansowani. Znajdą się na nim przeszkody głównie uliczne. Myślę, że odznaczy się na terenie Wielkopolski – mówi Adrian Rybacki, jeden z projektantów skateparku.

Inwestycja pochłonie ok. 1,3 mln zł. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej z Kazimierza Biskupiego. Skatepark staje na terenie pomiędzy Stadionem 700-lecia a strzelnicą w Kazimierzu Biskupim. Jak mówi wójt Grzegorz Maciejewski, to kolejny krok do stworzenia w tym miejscu centrum rekreacyjno-sportowego. – W planach mamy przebudowę stadionu, chcemy zrobić bieżnię lekkoatletyczną i zagospodarować ten teren pod imprezy organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury.

To już kolejna wspólna inicjatywa władz samorządowych i młodych ludzi. Wcześniej dzięki dobrej współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kazimierzu Biskupim organizowane były turnieje e-sportowe, a także koncerty hip-hopowe na kazimierskim lotnisku. – Chcemy dalej inwestować w gminę, by ludzie tu przyjeżdżali, a nie stąd wyjeżdżali – mówi Piotr Plewczyński, kolejny z przedstawicieli młodych osób współpracujących przy różnych wydarzeniach z gminą.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole