Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKiedy mieszkańcy Wschodniej Wielkopolski mogą liczyć na dodatek węglowy? Zobacz

Kiedy mieszkańcy Wschodniej Wielkopolski mogą liczyć na dodatek węglowy? Zobacz

Dodano:
Kiedy mieszkańcy Wschodniej Wielkopolski mogą liczyć na dodatek węglowy? Zobacz

W urzędach miast i gmin dosłownie urywają się telefony. Niezadowoleni mieszkańcy pytają o obiecany przez rząd węgiel po preferencyjnych cenach i wypłatę dodatków węglowych. Burmistrz Turku Romuald Antosik wystosował ostatnio do wojewody pismo, w którym pyta, kiedy pieniądze na dodatek trafią na konto gminy.

Jak dotąd wojewoda przekazał do Turku ponad 3 miliony 762 tysiące złotych, co pozwoliło wypłacić dodatek tylko tym, którzy złożyli wnioski  do 5 września. Ci, którzy złożyli dokumenty później, nadal czekają. Burmistrz wylicza, że aby samorząd mógł wypłacić dodatek wszystkim zainteresowanym mieszkańcom miasta potrzeba jeszcze prawie 2 mln zł. Zaznacza, że samorząd złożył zapotrzebowanie w terminie.

- W związku z niezadowoleniem ze strony mieszkańców Turku, dotyczącym braku wypłat dodatku węglowego, z powoływaniem się przez nich na przekaz' rozpowszechniany w mediach publicznych, z którego wynika, że wszystkie środki na wypłatę dodatku węglowego są przekazywane do gmin na bieżąco, zwracam się z prośbą o udzielenie informacji, kiedy zostaną przekazane wszystkie środki na wypłatę dodatku węglowego, które zostały zapotrzebowane na miesiąc listopad i grudzień – czytamy w piśmie wysłanym przez burmistrza do wojewody.

Jak nas poinformowała Nina Swarcewicz zastępca rzecznika prasowego wojewody wielkopolskiego, do 7 grudnia na realizację zadań z zakresu dodatku węglowego Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu przekazał już gminom ponad miliard 130 milionów złotych. Dodaje, że kolejna transza z Ministerstwa Klimatu i Środowiska, w wysokości ponad 70 mln zł, planowana jest w najbliższych dniach. Kwota obejmuje również pieniądze przeznaczone na pokrycie kosztów obsługi w gminach. Przekazane one zostaną samorządom niezwłocznie po ich zaksięgowaniu na koncie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Kiedy mieszkańcy Wschodniej Wielkopolski mogą liczyć na dodatek węglowy? Zobacz
Czytaj więcej na temat:wnioski dodatek węglowy, turek , wyplata
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole