Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKleczew. Radni zdecydowali o wysokości swoich diet i wynagrodzenia burmistrza

Kleczew. Radni zdecydowali o wysokości swoich diet i wynagrodzenia burmistrza

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kleczew. Radni zdecydowali o wysokości swoich diet i wynagrodzenia burmistrza
Kleczew

Od 859 do 2147 zł zarobią w nowej kadencji kleczewscy radni. Burmistrz – co najmniej 17,4 tys. zł brutto. Taką decyzję podjęli w piątek radni gminy Kleczew.

Podczas piątkowej sesji kleczewscy radni podejmowali decyzje dot. diet dla siebie oraz wynagrodzenia burmistrza. Wybrane zostały również składy gminnych komisji.

Radni zdecydowali o swoich dietach

W nowej kadencji radni zarobią od 859 zł do 2147 zł. Najwięcej, właśnie ponad 2147 zł, otrzyma przewodnicząca rady Alicja Piaskowska. Jej zastępcy – Jacek Pernal i Jarosław Maciejewski – dostaną po 2061 zł. Siedmiu przewodniczących gminnych komisji otrzymywać będzie po 1975 zł, a ich zastępcy – po 1889 zł. Pozostali radni dostaną ponad 1288 zł, jeżeli są członkami co najmniej dwóch komisji, i niecałe 859 zł, jeżeli pracują tylko w jednej komisji.

Za każdą nieobecność podczas sesji rady albo posiedzeniu komisji dieta zostanie obniża o pięć procent.

Radni za uchwałą zagłosowali jednomyślnie.

Burmistrz z podwyżką

W piątek Rada Miejska w Kleczewie podjęła też uchwałę o wynagrodzeniu burmistrza Mariusza Musiałowskiego. Włodarza gminy Kleczew czeka podwyżka – w poprzedniej kadencji, po podwyżce z 2021 r., zarabiał bowiem niecałe 15,7 tys. zł (bez dodatku stażowego). Teraz ta kwota wyniesie ponad 17,4 tys. zł (bez dodatku stażowego). Składa się na nie wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 10 250 zł, dodatek funkcyjny – 3150 zł, dodatek specjalny – 4020 zł. Dodatek stażowy to od 5 do 20% wynagrodzenia zasadniczego i zależy od przepracowanych lat.

Również i w tym przypadku radni podjęli uchwałę jednomyślnie.

Większość komisji dla radnych burmistrza

W piątek powołane zostały również gminne komisje. Będzie ich siedem. Przewodniczącymi czterech zostali radni wybrani z komitetu Mariusza Musiałowskiego. Tadeusz Sawicki prowadzić będzie prace Komisji Rewizyjnej, Piotr Kowalski Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Ewa Szacowna Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Pomocy Społecznej, a Adam Chorbiński – Komisji Porządku Publicznego.

Przewodniczącymi dwóch komisji zostali radni wybrani z komitetu Anny Woźniak. To Jacek Tylman, który prowadzić będzie prace Komisji Budżetu i Finansów oraz Joanna Kosińska w Komisji Samorządowej. Przewodnictwo ostatniej komisji – Rolnictwa, Przedsiębiorczości i Ochrony Środowiska – objął Mariusz Szczepański, który do rady dostał się z własnego komitetu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole