Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKoło przychodni i szkoły powstaną miejsca parkingowe. Będzie porządek?

Koło przychodni i szkoły powstaną miejsca parkingowe. Będzie porządek?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Koło przychodni i szkoły powstaną miejsca parkingowe. Będzie porządek?
Parking

54 miejsca parkingowe powstaną przy drodze łączącej ul. Przyjaźni z ul. Wyszyńskiego. Teraz auta też tam stoją, ale nie do końca legalnie.

Planowany parking ma powstać przy drodze łączącej ul. Przyjaźni z ul. Wyszyńskiego – to osiedlowa ulica przebiegająca koło przychodni, Szkoły Podstawowej nr 8 i budynku handlowego (tzw. „Kwadrat”). Obecnie auta parkują w tej okolicy nie do końca legalnie. Parking co prawda tam istnieje, ale równoległy do jezdni. Samochody zaś wjeżdżają ukośnie do linii jezdni, zajmując teoretyczny pas zieleni. Teoretyczny, bo z rozjeżdżonej przez samochody trawy niewiele już zostało.

Zarząd Dróg Miejskich w Koninie chce wykonać tam pełnoprawne, ukośne względem ulicy miejsca parkingowe. Właśnie ogłoszony został przetarg na ich budowę. Zgodnie z planem powstać mają 54 stanowiska z kostki brukowej (w tym cztery dla osób z niepełnosprawnościami) od skrzyżowania z ul. Przyjaźni do zakrętu przy SP nr 8, a także chodnik na tym samym odcinku.

Zainteresowani wykonawcy mają czas do 29 kwietnia na składanie swoich ofert. Dopiero po rozstrzygnięciu przetargu poznamy koszt wykonania parkingu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole