Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKoncert dla Bartka! Wierzymy, że uda się uzbierać potrzebną kwotę

Koncert dla Bartka! Wierzymy, że uda się uzbierać potrzebną kwotę

Dodano:
Koncert dla Bartka! Wierzymy, że uda się uzbierać potrzebną kwotę

Już 24 lutego o 18.00 w Klubokawiarni NOT (DK Oskard Konin) odbędzie się koncert charytatywny Igi Lewandowskiej i Wojtka Olińskiego, połączony z licytacjami na rzecz Bartka Michalaka.

Bartek jest uczniem III klasy technikum agrobiznesu w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. To wrażliwy, otwarty i godny zaufania siedemnastolatek, który w wieku 16 lat uległ wypadkowi. W jego wyniku stracił prawą rękę, a liczne złamania kości lewej ręki wymagały pogłębionej diagnostyki. Niestety, podczas tych badań wykryto guza złośliwego w lewym barku. Ostateczna diagnoza to osteosarcoma (mięśniak) lewej kości ramiennej. Konieczne okazało się rozpoczęcie chemioterapii, po której przeprowadzono operację usunięcia zajętej przez nowotwór kości, wstawiono endoprotezę, która uległa zwichnięciu. W listopadzie 2022 roku Bartek przeszedł ponowną operację wstawienia nowej endoprotezy, która również ulega wypadaniu z barku, przez co Bartek ma nadal niesprawną lewą rękę i ponownie będzie operowany. Niesprawna lewa ręka, a do tego brak prawej powoduje, że Bartek uzależniony jest od pomocy innych. Konieczny jest zakup protezy, która jest niezwykle droga. Jej cena to ponad 350 tysięcy złotych!  

- Wierzymy, że uda się uzbierać potrzebną kwotę, aby Bartek w jak największym stopniu był samodzielny i miał szansę na normalne życie. Na razie mamy 10 procent, ale to za mało, aby spełnić marzenie Bartka. Do przygotowania pomocy włączyło się wielu ludzi o wielkich sercach, wśród nich uzdolnieni i empatyczni młodzi muzycy: Iga i Wojtek, którzy zagrają dla Bartka. Odbędą się licytacje fantastycznych fantów, jakie podarowali mieszkańcy naszego regionu - organizatorzy zachęcają do wsparcia. 

Bilet wstępu to symboliczne 10 zł do nabycia bezpośrednio przed koncertem. Można też wspierać na Siepomaga.pl

Czytaj więcej na temat:koncert charytatywny , Bartek Michalak , ZSEU
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole