Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin: 43-latka z 3 promilami za kierownicą i z dziećmi w samochodzie

Konin: 43-latka z 3 promilami za kierownicą i z dziećmi w samochodzie

Dodano:
Konin: 43-latka z 3 promilami za kierownicą i z dziećmi w samochodzie
Policja

Nieodpowiedzialna matka za kierownicą. Policja udaremniła tragedię w Koninie.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie wkroczyli w sam środek potencjalnej tragedii, udaremniając dalszą jazdę 43-letniej kierującej w stanie nietrzeźwości. Co gorsza, kobieta, będąc pod wpływem alkoholu, przewoziła w swoim pojeździe dwójkę nieletnich dzieci.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, na ulicy Poznańskiej w Koninie. Policjanci drogówki, zaniepokojeni zachowaniem kierującej oplem corsą, postanowili przeprowadzić kontrolę drogową. Ich podejrzenia potwierdziły się, gdy z samochodu wydobywała się intensywna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Co jeszcze bardziej zaskoczyło mundurowych, to fakt, że w pojeździe znajdowały się również dwoje dzieci kierującej, w wieku 8 i 16 lat.

Kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Dzieci zostały powierzone pod opiekę,  natomiast 43-latka została doprowadzona do PDOZ. Kobieta odpowie nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale także, jak informuje prokuratura, za potencjalne narażenie własnych dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność na drogach. Każdy taki przypadek to nie tylko zagrożenie dla nietrzeźwego kierowcy, ale również dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole