Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin. Kolejna ofiara oszustów. Starsza kobieta straciła 80 tys. euro

Konin. Kolejna ofiara oszustów. Starsza kobieta straciła 80 tys. euro

Dodano:
Konin. Kolejna ofiara oszustów. Starsza kobieta straciła 80 tys. euro
Oszuści nie śpią

Oszustowi podającemu się za funkcjonariusza policji udało się przekonać 83-letnią kobietę, by przekazała pieniądze potrzebne na kaucję za wyjście z aresztu córki i zięcia. Mieszkanka Konina straciła 80 tysięcy euro.

Mimo wielokrotnych ostrzeżeń ze strony policji o działaniach przestępców, wciąż dochodzi do sytuacji, w których seniorzy dają się oszukać. Tymczasem, że policjanci nigdy nie proszą o pieniądze. To kolejne oszustwo, do którego doszło w Koninie. Do 83-latki zadzwonił telefon. Seniorka podniosła słuchawkę i usłyszała głos mężczyzny, który przedstawił się jako niemiecki policjant. Kobieta nie miała pojęcia, ze rozmawia z oszustem. Mężczyzna przekazał jej, że córka razem z zięciem spowodowali wypadek na terenie Niemiec i trafili do aresztu. Jedyną szansą, by uniknąć pobytu w więzieniu jest wpłacenie kaucji.

Seniorka chcąc pomóc bliskim, uszykowała zgromadzone w domu oszczędności. Została uprzedzona przez osobę podającą się za policjanta, że w jej mieszkaniu pojawi się kurier z komendy i odbierze pieniądze. Gdy w drzwiach mieszkania zjawił się mężczyzna, seniorka przekazała mu gotówkę. Kurier bez słowa odwrócił się i odszedł. 83-latka dopiero następnego dnia skontaktowała się ze swoją córką i opowiedziała jej o całej sytuacji. Kobieta przekazała mamie, że nie miała żadnego wypadku, a historia którą usłyszała przez telefon jest nieprawdziwa. Do seniorki dopiero wówczas dotarło, że została oszukana i zgłosiła ten fakt w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole