Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin, Koło i Słupca: wspólny projekt za ponad 234 mln zł

Konin, Koło i Słupca: wspólny projekt za ponad 234 mln zł

Dodano:
Konin, Koło i Słupca: wspólny projekt za ponad 234 mln zł
Umowa

Konin, Koło i Słupca łączą siły dla niskoemisyjnego transportu publicznego.

W ramach dążeń do zrównoważonego rozwoju i poprawy jakości powietrza, włodarze Konina, Koła i Słupcy, podpisali umowę o partnerstwie, zapoczątkowując projekt „Niskoemisyjny transport publiczny w subregionie konińskim”. Jest to inicjatywa wspierana finansowo przez Fundusz na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji, na którą zarezerwowano prawie 235 milionów złotych.

- To inwestycja, która odmieni oblicze lokalnego transportu publicznego, czyniąc go bardziej przyjaznym dla środowiska - powiedział Piotr Korytkowski, prezydent Konina, lidera projektu. Dzięki temu przedsięwzięciu, mieszkańcy mogą spodziewać się szeregu ulepszeń, w tym nowoczesnego węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym w Koninie.

Projekt przewiduje realizację poważnych zadań, wśród których znalazła się budowa zajezdni i stacji wraz z zakupem autobusów wodorowych przez MZK Konin, rozbudowa systemu informacji pasażerskiej przez PKS Konin, oraz szereg inwestycji infrastrukturalnych w Kołe i Słupcy, włączając modernizację dworców PKP oraz budowę parkingów. Dodatkowo, w Koninie zostanie wprowadzony Inteligentny System Transportowy oraz zbudowane zostaną drogi pieszo-rowerowe. 

Z ogromnym budżetem ponad 234 milionów złotych, z czego ponad 165 milionów złotych stanowi dofinansowanie z Funduszu, projekt ma na celu unowocześnienie infrastruktury transportowej, ale również przyczynienie się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji. Proces aplikacyjny o dofinansowanie rozpocznie się 25 marca, z planowanym zakończeniem realizacji projektu do końca 2027 roku. 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole