Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin. Kontynuacja rządowych programów wsparcia dla seniorów i ich rodzin

Konin. Kontynuacja rządowych programów wsparcia dla seniorów i ich rodzin

Dodano:
Konin. Kontynuacja rządowych programów wsparcia dla seniorów i ich rodzin

Programy osłonowe dla seniorów i ich bliskich będą w Koninie kontynuowane. Taką decyzję jednogłośnie podjęli radni podczas posiedzenia komisji społecznych.

Jeżeli stanowisko to poprze większość radnych na najbliższej sesji, a wszystko na to wskazuje, to najstarsi mieszkańcy miasta będą mogli nadal korzystać z ,,Korpusu Wsparcia Seniorów” i opieki wytchnieniowej. To rządowe programy, do których Konin przystępuje po raz kolejny. Adresatami pierwszego projektu są zamieszkali w Koninie seniorzy w wieku 60 lat i więcej, którzy mają problem z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia. Każdy z nich otrzyma bezpłatnie opaskę bezpieczeństwa połączoną z całodobowym centrum monitoringu. W tym roku z tego rodzaju opieki będzie mogło skorzystać 57 osób.

Natomiast w Domu Pomocy Społecznej w Koninie będzie kontynuowany program opieki wytchnieniowej. To pomoc dla opiekunów osób, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.

- Najczęściej seniorami, niepełnosprawnymi, zajmują się ludzie starsi, również schorowani. Zapewnienie bezpłatnej opieki przez 14 dni w roku ich bliskim to dla nich prawdziwa ulga

- mówiła dyrektorka DPS w Koninie Magdalena Gielniak-Sobczak.

Dodała, że te 14 dni można podzielić na dwa tygodniowe pobyty. Zachęciła również tych, którzy chcieliby skorzystać z takiej formy pomocy, aby jak najszybciej zgłaszali się do MOPR lub DPS, po to, aby rezerwować terminy. Jak wynika z poprzednich edycji programu, największe zapotrzebowanie na opiekę wytchnieniową jest latem.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole