Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKonin. Kurator negatywnie o likwidacji „Hutniczej”. Będzie zażalenie

Konin. Kurator negatywnie o likwidacji „Hutniczej”. Będzie zażalenie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konin. Kurator negatywnie o likwidacji „Hutniczej”. Będzie zażalenie

Negatywną opinię o likwidacji Zespołu Szkół Technicznych wydał Kurator Oświaty w Poznaniu. Miasto chce na tę decyzję złożyć zażalenie do Ministerstwa Edukacji i Nauki.

O decyzji Kuratorium Oświaty w Poznaniu poinformował podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Społecznych Rady Miasta Konina. – Kurator wydał opinię negatywną – powiedział Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina.

Jak podkreślił Witold Nowak, władze miasta nie zgadzają się z opinią kuratorium. – Złożymy zażalenie do Ministra Edukacji i Nauki – mówił zastępca prezydenta Konina. Jak podkreślał chodzi nie tylko o względy merytoryczne, ale również kwestie formalne. – W naszym przekonaniu kuratorium popełniło błąd formalny.

Jednocześnie Witold Nowak potwierdził, że miasto odstąpiło od pomysłu łączenia przedszkoli w zespoły przedszkolne. Był to pomysł, który władze miasta zaprezentowały równolegle do pomysłu likwidacji Zespołu Szkół Technicznych. Nie był on jednak w żaden sposób dalej procedowany.

Uznaliśmy ze działania które podejmiemy bez łączenia też bądą skuteczne. Oszczędności będą już w tym roku. Przy łączeniu przedszkoli byłoby dużo zamieszania, a efekt finansowy byłby dopiero od stycznia 2022 – wyjaśniał zastępca prezydenta Konina. – Chcę podziękować paniom dyrektorkom z wszystkich przedszkoli. Przyszły po pierwszych informacjach ze swoją propozycją. Te rozmowy były trudne, ale ten cel, który chcemy osiągnąć od września, panie dyrektorki podjęły. I za to dziękuję.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole