Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin. PWiK. Zajął w konkursie trzecie miejsce i został prezesem

Konin. PWiK. Zajął w konkursie trzecie miejsce i został prezesem

Dodano:
Konin. PWiK. Zajął w konkursie trzecie miejsce i został prezesem

Dotychczasowy kierownik Wydziału Obsługi Inwestora w konińskim magistracie Waldemar Jaskólski został nowym prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Koninie. Taką decyzję podjęła dziś Rada Nadzorcza Spółki. Rekomendował go prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Wprawdzie na początku sierpnia stanowisko to miał objąć zwycięzca konkursu Waldemar Szygenda, jednak po jego rezygnacji Rada Nadzorcza przedłużyła Sławomirowi Kurkowi pełnienie obowiązków prezesa PWiK. Wybrany dziś na szefa jednej z największych miejskich spółek Waldemar Jaskólski zajął w konkursie na to stanowisko trzecie miejsce. Wyprzedził go, choć nieznacznie, długoletni prezes PWiK - Zbigniew Szymczak.

Z informacji zamieszczonych w serwisie społecznościowym specjalizującym się w kontaktach zawodowo - biznesowych LinkedIn wynika, że Waldemar Jaskólski jest absolwentem Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu. Zanim został kierownikiem Wydziału Obsługi Inwestora w konińskim magistracie, zdobywał doświadczenie zawodowe na kierowniczych stanowiskach w polskich i zagranicznych firmach. W Urzędzie Miasta w Koninie pracował od 2020 roku. Stanowisko prezesa PWiK obejmie od 1 października. Otrzyma pięcioletni kontrakt. 

Czytaj więcej na temat:pewik, prezes, konin
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole