Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin. Świadoma debata. Młodzi pytają

Konin. Świadoma debata. Młodzi pytają

Dodano:
Konin. Świadoma debata. Młodzi pytają

Około 50 osób uczestniczyło w otwartej dla publiczności debacie przedwyborczej zorganizowanej w Konińskim Domu Kultury przez uczniów II LO. Jedynym kandydatem, który nie skorzystał z ich zaproszenia, był poseł PiS Witold Czarnecki. 
 
Z pytaniami młodych i publiczności zmierzyli się Anna Bryłka z Konfederacji, poseł Tomasz Piotr Nowak z Koalicji Obywatelskiej, kandydat Trzeciej Drogi wiceprezydent Konina Paweł Adamów, wójt gminy Ostrowite Mateusz Wojciechowski z Bezpartyjnych Samorządowców i działacz społeczny z Konina Piotr Czerniejewski Nowa Lewica.  
 
Kandydatka i kandydaci pytani byli m.in. o pomysły na uzdrowienie ochrony zdrowia, zahamowanie inflacji, sposoby na powstrzymanie wyludniania się małych i średnich miast i plany związane z budową elektrowni jądrowej w konińskim Pątnowie. 
 
Jak sobie radzili? Oceńcie sami. Zapis transmitowanego przez portal LM.pl wydarzenia zrealizowanego w ramach projektu „Świadoma Debata” przy współpracy portalu LM.pl i Konińskiego Domu Kultury publikujemy poniżej. 

Konin. Świadoma debata. Młodzi pytają
Konin. Świadoma debata. Młodzi pytają
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole