Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin. W sześciu lokalizacjach pojawią się wodociągi i kanalizacja

Konin. W sześciu lokalizacjach pojawią się wodociągi i kanalizacja

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konin. W sześciu lokalizacjach pojawią się wodociągi i kanalizacja
Inwestycja

Do 2026 r. w sześciu rejonach Konina wybudowana zostanie sieć wodociągowo-kanalizacyjna. Inwestycja pochłonie 25 mln, z czego niemal całość pochodzi z programu Polski Ład.

Prace obejmą sześć lokalizacji na terenie miasta. Najbardziej zaawansowana jest inwestycja przy ul. Piłsudskiego i ul. Armii Krajowej. W styczniu wykonawca rozpoczął tam roboty budowlane. Niedługo prace powinny też ruszyć w rejonie ul. Grójeckiej i ul. Strażackiej. Przekazany wykonawcy został już tam plac budowy.

W pozostałych czterech rejonach trwa jeszcze uzgadnianie dokumentacji. Kanalizacja sanitarna wybudowana zostanie w okolicy ul. Kanałowej i Rybackiej w Gosławicach oraz w rejonie ul. Sulańskiej, a sieć wodociągowo-kanalizacyjna – w Łężynie i na osiedlu Międzylesie Zachód.

Wszystkie roboty zakończone mają zostać do 2026 r. (choć w części lokalizacji prace zakończą się wcześniej – najwcześniej w drugim kwartale tego roku). Inwestycja pochłonie niemal 25 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 95% z programu Polski Ład.

Po zakończeniu inwestycji do sieci będą mogli podłączyć się mieszkańcy. – Pozwoli to zrezygnować ze zbiorników bezodpływowych oraz ograniczyć m.in. niekontrolowane zrzuty nieczystości ciekłych oraz ich przenikanie do gleby, wód gruntowych i podziemnych, stworzyć warunki do budowy, rozbudowy budownictwa jednorodzinnego, wielorodzinnego oraz usługowego – wyjaśnia Roman Jankowski, kierownik Wydziału Rozwoju i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Koninie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole