Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Konińska policja ostrzega: oszuści znowu w akcji. Uważajcie na fałszywe telefony i linki. Naciągają na pieniądze różnymi sposobami. 

LM.plWiadomościKonińskie Dni Autyzmu. Aby zrozumieć i zaakceptować

Konińskie Dni Autyzmu. Aby zrozumieć i zaakceptować

Dodano:
Konińskie Dni Autyzmu. Aby zrozumieć i zaakceptować

Prezentacją twórczości plastycznej rozpoczęły się XIV Konińskie Dni Autyzmu.

Każdego roku w pierwszym tygodniu grudnia obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu. Podnoszenie świadomości społecznej, dostarczanie wiedzy na temat zaburzeń to cel wszystkich działań. Osoby ze spektrum autyzmu inaczej postrzegają świat, a ich zachowania są dla otoczenia często niezrozumiałe i nieakceptowane.

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie i Stowarzyszenie „Razem Damy Radę” już po raz czternasty włączają się do obchodów Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Z tej okazji uczniowie wezmą udział w specjalnie dla nich przygotowanych konkurencjach sportowych pod hasłem "Na sportowo – kolorowo", "Niebieskiej sesji zdjęciowej" oraz zabawie mikołajkowej.  A rodzice będą mieli okazję wymieniać się doświadczeniami, porozmawiać, spędzić czas w przedświątecznym klimacie. 

Od 5 do 9 grudnia w Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie będą prezentowane prace plastyczne. - Mamy nadzieję, że mieszkańcy naszego miasta odnajdą w nich wrażliwość, a może inne, piękniejsze postrzeganie świata – mówią organizatorzy Konińskich Dni Autyzmu.

 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole