Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonińskie morsy rozpoczęły sezon! Kolejna impreza już za tydzień

Konińskie morsy rozpoczęły sezon! Kolejna impreza już za tydzień

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konińskie morsy rozpoczęły sezon! Kolejna impreza już za tydzień
Rekreacja

Blisko setka osób rozpoczęła w niedzielę nowy sezon morsowania. Była muzyka i dobra zabawa, choć pogoda jeszcze mało zimowa. – To nie są jeszcze ideale warunki do morsowania, ale zaczynamy – powiedział Robert Prus, prezes stowarzyszenia Morsy Konin.

Morsy z Konina, ale i z regionu, spotkały się tradycyjnie w Miejskim Ośrodku Wypoczynkowym „Przystań Gosławice”. Po rozgrzewce przy muzyce uczestnicy imprezy weszli do wody. W niedzielę mrozu jeszcze brakowało – zarówno woda, jak i powietrze miały około dziesięciu stopni. – To nie są jeszcze ideale warunki do morsowania, ale zaczynamy i jak widać po wszystkich – raczej jest okej. Wszyscy z utęsknieniem przyszli, żeby rozpocząć sezon – powiedział Robert Prus, prezes stowarzyszenia Morsy Konin.

W tym sezonie konińskie morsy ponownie planują wiele wydarzeń. Część z nich wpisała się już do kalendarza na stałe. To m.in. Wakacje w Tropikach, Mroźna Odlotowa Rekreacja Sportowa, czy wsparcie dla WOŚP. Ponadto chętni będą mogli wziąć udział w akcjach wyjazdowych – ogólnopolskim zlocie w Mielnie, czy wyjeździe na ekstremalne morsowanie do Szwecji.

A najbliższa impreza już za tydzień. O godz. 11.30 w niedzielę, również w Gosławicach, konińskie morsy uczczą Święto Niepodległości.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole