Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKopydłowo. Nocny pożar domu. Walczyli z ogniem prawie trzy godziny

Kopydłowo. Nocny pożar domu. Walczyli z ogniem prawie trzy godziny

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kopydłowo. Nocny pożar domu. Walczyli z ogniem prawie trzy godziny
Wilczyn

fot. OSP Ślesin

Do pożaru kotłowni w domu jednorodzinnym wezwani zostali w nocy z niedzieli na poniedziałek strażacy z pięciu jednostek. Na szczęście nikt nie został ranny.

Zgłoszenie do dyspozytorni wpłynęło tuż przed północą. W kotłowni domu jednorodzinnego w miejscowości Kopydłowo (gm. Wilczyn) pojawił się ogień. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali dym wydobywający się z parteru oraz poddasza budynku. Piec był wygaszony, ale ogień trawił nie tylko samą kotłownię, ale i palne warstwy tropu nad nią. Na szczęście mieszkaniec budynku o własnych siłach go opuścił.

Nasze działania polegały na wejściu do środka budynku, ratownicy byli zabezpieczeni w aparaty ochrony układu oddechowego. Podali prąd wody w pomieszczeniu kotłowni, odłączyli zasilanie energii elektrycznej, następnie przy pomocy drabiny wykonali otwór rewizyjny w pokryciu dachu – relacjonuje st. kpt. Sebastian Andrzejewski z KM PSP w Koninie.

Działania trwały ponad dwie i pół godziny. Na miejscu pracowali strażacy z JRG Nr 1 w Koninie raz druhowie z OSP Budzisław Kościelny, OSP Wilczyn, OSP Debówiec i OSP Ślesin.

fot. OSP Ślesin

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole