Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKościelec. 140 beczek z nieznaną substancją znalezionych w opuszczonym budynku

Kościelec. 140 beczek z nieznaną substancją znalezionych w opuszczonym budynku

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kościelec. 140 beczek z nieznaną substancją znalezionych w opuszczonym budynku
Powiat kolski

fot. KP PSP w Kole

W miejscowości Leszcze (gm. Kościelec) znaleziono 140 beczek z nieznaną substancją. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie, a prawdopodobnie jeszcze dziś beczki zostaną zabrane.

Powiadomienie o porzuconych odpadach wpłynęło do kolskiej straży pożarnej w poniedziałek. Na opuszczonej posesji w miejscowości Leszcze (gm. Kościelec) strażacy znaleźli ok. 140 pojemników metalowych z nieznaną substancją. Jak informuje KP PSP w Kole, strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego dokonali pomiarów detektorami pod kątem wybuchowości i parametrów powietrza.

Detektory wielogazowe nie wskazały zagrożenia, parametry powietrza w normie. Nie stwierdzono wycieków, uwolnienia substancji do gruntu oraz uszkodzeń metalowych pojemników – czytamy w komunikacie strażaków.

Śledztwo w sprawie porzuconych odpadów wszczęła prokuratura. Jak dodała zastępca wójta gminy Kościelec Patrycja Zielińska, gmina skontaktowała się już z firmą, do której należały odpady. – Właścicielka firmy powiedziała, że dzisiaj te odpady prawdopodobnie zostaną zabrane przez nich. Jesteśmy w stałym kontakcie.

W sierpniu ubiegłego roku Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował portal LM.pl, że w całej Wielkopolsce Wschodniej wykrytych zostało dwadzieścia nielegalnych składowisk odpadów. Na dziewięciu z nich znaleziono odpady niebezpieczne.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole