Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKrystian Bielik znów w koszulce Górnika. Był wspólny trening i autografy

Krystian Bielik znów w koszulce Górnika. Był wspólny trening i autografy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Krystian Bielik znów w koszulce Górnika. Był wspólny trening i autografy
Piłka nożna

Wychowanek Górnika Konin i były piłkarz Arsenalu wrócił, przynajmniej na moment, do swojego pierwszego klubu. Wraz z biało-niebieskimi przygotowuje się do najbliższych meczów reprezentacji Polski.

Pochodzący z Konina Krystian Bielik ponownie założył koszulkę z herbem Górnika Konin. Co prawda tylko na moment, ale i tak jest to zapewne miła wiadomość dla wszystkich fanów biało-niebieskich oraz samego 25-latka. Od kilku dni Bielik przebywa w Koninie, gdzie wraz z Górnikiem przygotowuje się do najbliższych meczów reprezentacji Polski.

Koninianin jakiś czas temu poinformował o rozstaniu z angielskim Birmingham City. Cały czas obowiązuje go kontrakt z Derby County, ale 25-latek zapewne będzie mierzył wyżej i latem poszuka nowego klubu. Zanim się to stanie czekają go jeszcze dwa mecze polskiej kadry – towarzyski z Niemcami (16 czerwca) i eliminacji do mistrzostw Europy z Mołdawią (20 czerwca). By odpowiednio się do nich przygotować i pozostać w reżimie treningowym Bielik wrócił do Konina i pracuje z Górnikiem.

We wtorek pochodzącego z Konina piłkarza mogli obejrzeć wszyscy chętni. Koniński klub zaprosił bowiem kibiców na trening otwarty. Fani mieli szansę zrobić sobie zdjęcie i poprosić o autograf jednego z najbardziej znanych zawodników z naszego regionu, a następnie obejrzeć na żywo jego umiejętności piłkarskie. Niewykluczone, że takich okazji będzie więcej – klub będzie informował o ewentualnych kolejnych zajęciach dostępnych dla publiczności.

Krystian Bielik w Górniku Konin grał do czternastego roku życia. Następnie przeniósł się do Lecha Poznań i Legii Warszawa. Ze stołecznego klubu w 2015 r. trafił do Arsenalu, gdzie zanotował dwa mecze w pierwszym zespole. Później występował w niższych ligach angielskich. Rozegrał również dziesięć spotkań w seniorskiej reprezentacji Polski, w tym cztery na mistrzostwach świata.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole