Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Konińska policja odnotowała próby oszustw telefonicznych. 

LM.plWiadomościKrystyna Janda z "My Way" w KDK. Zagrała ze złamaną rano nogą

Krystyna Janda z "My Way" w KDK. Zagrała ze złamaną rano nogą

Dodano:
Krystyna Janda z "My Way" w KDK. Zagrała ze złamaną rano nogą
Inauguracja

Rano złamałam nogę, wieczorem Konin MY WAY w ortezie na siedząco - poinformowała Krystyna Janda na swoim profilu po konińskim występie. 

Wtorkowy wieczór, 19 września, był wyjątkowy. Po pierwsze scena Konińskiego Domu Kultury gościła jedną z największych polskich aktorek, po drugie widzowie przekonali się, że dla aktora teatr oznacza wszystko. Krystyna Janda wystąpiła przed konińską publicznością ze złamaną nogą. Monodram "My Way" obejrzeli koninianie w ramach pierwszego dnia Inauguracji Roku Kulturalnego 2023/2024. Widownia nagrodziła wybitną aktorkę brawami na stojąco.

To pełna emocji opowieść o życiu, początkach kariery, przyjaciołach, a także o budowie Teatru Polonia i Och -Teatru. Aktorka, która jest również reżyserką monodramu, wspomina rodziców, dzieci, gospodynię domową Honoratę, męża Edwarda Kłosińskiego, ale przede wszystkim koleżanki i kolegów aktorów. Ze sceny wybrzmiały anegdoty o Januszu Gajosie, Stanisławie Tymie, Danielu Olbrychskim, Magdzie Umer czy Piotrze Machalicy. Na zakończenie spektaklu Krystyna Janda brawurowo wykonała tytułowy utwór ,,My Way” (Moja droga). Towarzyszył jej zespół muzyków pod kierownictwem Janusza Bogackiego. Na trąbce zagrał Jerzy Małek.

W piątek, 22 września, w KDK odbędzie się druga część Inauguracji Roku Kulturalnego 2023/2024 w Koninie. Prezydent Konina nagrodzi twórców kultury. Po części oficjalnej na scenie KDK pojawią się wybitni muzycy: gitarzysta Łukasz Kuropaczewski wraz z akordeonistą Marcinem Wyrostkiem.

Źródło: Koniński Dom Kultury 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole