Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSłowiańsko-cysterska osada już stoi. W niedzielę drugi dzień festiwalu

Słowiańsko-cysterska osada już stoi. W niedzielę drugi dzień festiwalu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Słowiańsko-cysterska osada już stoi. W niedzielę drugi dzień festiwalu
Ląd

Pierwszy dzień XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej za nami. Dla tych, którzy dziś nie mogli być w Lądzie – nic straconego. W niedzielę kolejne atrakcje.

Gdzie nie spojrzeć tam miecze i tarcze, dawne stroje, paleniska i namioty. W sobotę w Lądzie rozpoczął się XIX Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej. Jego główną atrakcją jest średniowieczna osada stworzona przez grupy rekonstrukcyjne z całej Polski. Można w niej zobaczyć, jak przed wiekami żyli nasi przodkowie, ale również samemu sprawdzić się m.in. w strzelaniu z łuku, czy wyplataniu tkanin.  

Jednym z głównych punktów sobotniej części imprezy była arena walk. W południe można na niej było oglądać starcia wojów w ramach turnieju o nagrodę Kasztelania Lądzkiego. Po południu odbyła się zaś Bitwa o Ląd, czyli inscenizacja średniowiecznych walk. Nie brakowało również innych atrakcji – spektakli, wystaw i wykładów. Gwiazdą wieczoru pierwszego dnia festiwalu był Stanisław Soyka, który wraz z kwartetem wystąpił w kościele NMP i św. Mikołaja w Lądzie.

Festiwal kontynuowany będzie w niedzielę. W godz. 11.00 – 12.30 trwać będą kolejne walki turniejowe, których finał zaplanowano na 14.30 – 15.30. Osada funkcjonować będzie do godz. 17.00. Godzinę przed jej zamknięciem wystąpi zespół Percival, a o godz. 18.00 w kościele swój koncert da Anna Maria Jopek z Robertem Kubiszynem.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole