Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościLampka nocna do sypialni — jaką wybrać dla siebie a jaką dla dzieci? Doradzamy!

Lampka nocna do sypialni — jaką wybrać dla siebie a jaką dla dzieci? Doradzamy!

Materiał promocyjny

Dodano:
Lampka nocna do sypialni — jaką wybrać dla siebie a jaką dla dzieci? Doradzamy!
Materiał promocyjny

Lampki nocne to stanowią niezbędne dodatkowe oświetlenie w naszych sypialniach. Często odgrywają rolę dekoracyjną jako urocza dekoracja, jednak równie często zależy nam na ich funkcjonalności. Szczególnie jeśli w sypialni spędzamy dużo czasu na relaksowaniu się przy filmie, czy słuchając muzyki, a jasne światło sufitowe temu nie sprzyja. Wyjątkowo przydatne okazują się specjalne lampki nocne dziecięce. Wnoszą do pokoju dziecka przytulne światło i służą jako dodatkowa pomoc przy zasypianiu. Jak odpowiednio dobrać lampki nocne do designu wnętrza i naszych osobistych potrzeb? Podpowiedzi w artykule!

Jaka lampka nocna do sypialni?

Sypialnia dorosłej osoby często stanowi przestrzeń nie tylko do snu, ale i do odpoczynku. Lubimy wieczorami tzw. ‘’Netflix chill’’ i święty spokój w zaciszu własnego łóżka. W ten sposób chętnie spędzamy wieczory — czytamy książki, oglądamy filmy, planujemy, a bywa i tak, że wieczorami jeszcze pracujemy na laptopie. Dobra lampka nocna ustawiona obok łóżka okazuje się niezbędna. Jaka powinna być? Najczęściej chcemy, aby tworzyła przytulny i urokliwy klimat. Warto wobec tego zdecydować się na lampę stołową z abażurem, która dostarczy nam przyjemne stonowane światło rozproszone dzięki abażurowi. Dobry abażur rozproszy światło w całym pomieszczeniu i stworzy przytulną aurę do odpoczynku. Im bardziej transparentny będzie klosz, tym bardziej rozproszone zostanie światło i tym jaśniej będzie w pokoju. Ciekawym zabiegiem jest ustawienie dwóch takich samych lampek nocnych po obu stronach łóżka. Dzięki temu w naszym pomieszczeniu zapanowuje ład i porządek.

Lampka nocna dziecięca – jaką wybrać dla niemowlaka?

Gdy dziecko jest jeszcze bardzo małe i samo się nie podnosi lampka nocna posłuży przede wszystkim jako pomoc dla opiekunów. Potrzebna będzie w nocy podczas przewijania i karmienia oraz po to, aby jednocześnie widzieć, co robimy bez rozbudzania małego dziecka. Stawiamy ją więc tam, gdzie nam najwygodniej z niej korzystać. Przy przewijaku albo łóżeczku. Jej design dobieramy tak, aby pasował do wystroju, który sami stworzyliśmy. Wybór lampek dziecięcych jest bardzo obszerny. Znajdziemy lampki w dowolnej stylistyce i w różnych rozmiarach. Na uwagę zasługują lampki dziecięce do zasypiania, które posiadają specjalne zabezpieczenia od spodu, dzięki, którym nie oślepiają leżącego dziecka. W ten sposób chronimy wzrok niemowlaka. Rozproszone światło lampki nocnej z podwójnym abażurem uspokaja dziecko i pomaga mu zasnąć. Duży wybór lampek dziecięcych od topowych producentów znajdziemy na stronie Multilampy w kategorii lamp stojących.

Jaka lampka nocna do pokoju starszego dziecka?

Im dziecko jest starsze, tym chce mieć większy wpływ na to, co znajduje się w jego własnym pokoju. Lampka nocna często traktowana jest przez dziecko jak przyjaciel, który zawsze jest obok, gdy dziecku przyśni się coś złego lub czegoś się przestraszy. Dlatego warto dać możliwość wyboru maluchowi i pozwolić mu wybrać taką lampkę, która będzie mu się najbardziej podobała. Jeśli dziecko fascynuje się jakąś postacią z bajki, ma bzika na punkcie jakiejś gry, to warto poszukać lampki nocnej z takim motywem. Jak to możliwe? Tutaj z pomocą przychodzą lampki z nadrukiem na abażurach tak zwane foto abażury. Znajdziemy w ten sposób abażury w rozmaite motywy, np. postaci z komiksów i popularnych bajek.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole