Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościLicheńskie spotkanie dla dzieci z niepełnosprawnościami

Licheńskie spotkanie dla dzieci z niepełnosprawnościami

Dodano:
Licheńskie spotkanie dla dzieci z niepełnosprawnościami
pożegnanie lata

„Chcemy tworzyć wspólnotę. To nie ma być tylko pojedyncze wydarzenie” – powiedziała Weronika Jeżyk, organizatorka Dnia integracji dla Dzieci z niepełnoprawnościami w Licheniu.

W spotkaniu uczestniczyło 60 osób z terenu diecezji włocławskiej. Dzieci z niepełnosprawnościami wraz z rodzicami, wolontariusze oraz dzieci ze scholii dziecięcych z Konina i Kawnic najpierw wzięli udział w mszy świętej w kościele św. Doroty. Później w domu pielgrzyma na najmłodszych czekało mnóstwo zabawy.

– W diecezji włocławskiej istnieje sporo inicjatyw skierowanych do osób niepełnosprawnych, jednak głównie są one adresowane do osób dorosłych. Dlatego powstał pomysł, by zorganizować coś dla grupy najmłodszych – wyjaśniła Weronika Jeżyk, organizatorka spotkania, która z Licheńską Oazą Chorych i Niepełnosprawnych związana jest już o 10 lat – Chcemy tworzyć wspólnotę. To nie ma być tylko pojedyncze wydarzenie. Chcielibyśmy stworzyć coś na kształt oazy dzieci. Być może, za jakiś czas powstanie grupa podobna do tworzonych przez osoby dorosłe z niepełnosprawnościami. Pojawiają się tam przyjaźnie, uczestnicy się znają i czekają na kolejne wydarzenia – dodała.

Organizatorzy, planując dzień chcieli zawrzeć jak najwięcej elementów wspomagających tworzenie wspólnoty. Spotkanie oparto na różnych formach zabaw dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci. Pojawiły się zabawy ruchowe, taniec, śpiew, zabawy z bańkami mydlanymi, a na koniec powstał obraz drzewa, którego liście tworzyły odbicia dłoni uczestników.

 

fot. Justyna Zacharek/Biuro Prasowe Sanktuarium

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole