Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMagia księżyca, geografia i książki. Wtorek pełen wydarzeń w Koninie

Magia księżyca, geografia i książki. Wtorek pełen wydarzeń w Koninie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Magia księżyca, geografia i książki. Wtorek pełen wydarzeń w Koninie
dyżur

Doszliście już do siebie po drugiej turze wyborów samorządowych? Zaskoczeń nie brakowało. Niektórzy jeszcze dzisiaj nie zasną i to nie dlatego, że ciągle targają nimi emocje. Powodem bezsenności może być dzisiejsza pełnia księżyca.

„Dziś jest pełnia, każde życzenie się spełnia” – śpiewała kiedyś Reni Jusis. Nie wiem, nie próbowałam. Może warto. Jak myślicie? Mnie pełnia kojarzy się tylko z tym, że księżyc uparcie zagląda mi w okna. Słyszałam też, że są tacy, którzy nie mogą spać. Na szczęście do nich nie należę, ale Wam życzę pięknych snów i oczywiście spełnienia marzeń. To w nocy, a przecież zaczynamy dopiero wtorek! I co nam on przynosi? Hmmm… Przede wszystkim Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jego celem jest promowanie czytelnictwa, ale też ochrona własności intelektualnej. W związku z tym świętem o godz. 10:00 w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, odbędą się bezpłatne warsztaty dla najmłodszych.

Tradycyjnie zajrzałam do kalendarza świąt nietypowych i poza Dniem Języka Hiszpańskiego oraz Dniem Języka Angielskiego, mamy dziś Dzień Geografa. Nie mogę w związku z tym nie wspomnieć najlepszego geografa, jakiego dane mi było znać. Profesor Kazimierz Gmerek, legendarny nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie i nasz LM-owy „pogodynek”. Człowiek, który kochał to co robił. Potrafił opowiedzieć (w przystępny sposób) o różnych zjawiskach, a większość jego absolwentów pamięta skały i chmury. Chociaż profesora nie ma z nami już ponad 2 lata to w Dniu Geografa, ciepło o nim pomyślcie. Złóżcie też życzenia swoim geografom, dzięki którym poznajecie świat. I tutaj warto wspomnieć o tym, że do końca astronomicznej wiosny pozostało 57 dni.

Dzisiaj w siedzibie M-LAB przy ul. Dworcowej o godz. 15:30 odbędzie się debata dla osób w wieku 15 – 18 lat, pod hasłem „Edukacja seksualna – Czy szkoły dobrze przygotowują młodzież do dalszego etapu w dojrzewaniu?”. Natomiast zarówno młodsi, jak i starsi mogą rozchodzić stresy całego dnia i wybrać się na stadion Akademii Nauk Stosowanych przy ul. Popiełuszki. Tam, jak w każdy wtorek, o godz. 19:00 zajęcia Nordic Walking dla chodziarzy-amatorów „ChodzęBoLubię”. Więcej szczegółów znajdziecie w zakładce IMPREZY

Jestem do Waszej dyspozycji do późnego wieczora. Jeśli macie jakiś problem, zauważyliście kolizję czy wypadek albo stoicie gdzieś w korku piszcie i dzwońcie. Dyżuruję pod numerem telefonu: 883787001. Możecie również pisać na nasz WhatsApp, Facebook lub e- mail: redakcja@portal.lm.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole