Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMała wojowniczka. Konieczna pomoc w leczeniu i rehabilitacji

Mała wojowniczka. Konieczna pomoc w leczeniu i rehabilitacji

Dodano:
Mała wojowniczka. Konieczna pomoc w leczeniu i rehabilitacji
Kościelec

Potrzebna pomoc dla Hani z gminy Kościelec. Choć prognozy lekarzy nie napawają optymizmem, rodzice robią wszystko aby ulżyć w cierpieniach maleństwu.

Hania urodziła się jako wcześniak  w 25 tygodniu ciąży z wagą 910 gram i pierwsze miesiące życia spędziła na oddziale neonatologii w szpitalu przy Polnej w Poznaniu. W oddychaniu pomagał jej respirator. Dziewczynka urodziła się z zakażeniem wewnątrzmacicznym więc kilkakrotnie miała przetaczaną krew. Mając zaledwie trzy tygodnie i ważąc nieco ponad kilogram miała poważną operację, w wyniku której dziecku usunięto odcinek jelita cienkiego i grubego, ponieważ doszło do perforacji oraz zapalenia otrzewnej. Czas rekonwalescencji trwał około półtora miesiąca. Stopniowo zaczęto podawać mleko i obserwowano brzuszek. Kiedy wszystko wydawało się być w porządku, stan Hani się pogorszył i trzeba wykonać kolejną operację na jelitach.

W międzyczasie wykonywano szereg innych badań. Okazało się że Hania poważne problemy neurologiczne z powodu których funkcje życiowe Hani ulegają stopniowo zanikowi. Niestety to nie koniec nieszczęść, ponieważ stwierdzono również dużego krwiaka podtwardówkowego, którego trzeba było bardzo szybko operować. Hanię przewieziono do szpitala w Zielonej Górze i tam wykonano zabieg odbarczania. Krwiaka niestety nie dało się w całości usunąć, przez cały czas podlega on kontroli neurochirurgicznej.

Obecnie Hania przebywa w szpitalu. Po wypisie do domu będzie leczona na zasadach hospicjum domowego. Czeka ją bardzo intensywna i kosztowna rehabilitacja. Stąd prośba o pomoc. Koszty związane z rehabilitacją oraz wizyty i kontole przeróżnych specjalistów przerastają możliwości finansowe rodziny. Choć prognozy lekarzy nie napawają optymizmem, rodzice robią wszystko, aby ulżyć w cierpieniach maleństwu.

Stąd prośba o każdą, nawet najmniejszą, pomoc dla małej Hani. Link do zrzutki Tutaj

 

 

 

Czytaj więcej na temat:pomoc dla Hani , wcześniak
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole