Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMarianie odnowili śluby. Święto w licheńskim sanktuarium

Marianie odnowili śluby. Święto w licheńskim sanktuarium

Dodano:
Marianie odnowili śluby. Święto w licheńskim sanktuarium

Odnowieniem ślubów zakończyła się uroczystość Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, która jest patronką zgromadzenia księży marianów, gospodarzy licheńskiego sanktuarium.

To jedno z najważniejszych wydarzeń w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. Podczas wczorajszej mszy świętej w bazylice zgromadzili się księża i bracia marianie, aby powierzać swoje życie oraz posługę w zgromadzeniu Matce Bożej Niepokalanej.

- Maryja otrzymała łaskę w chwili poczęcia. Skoro była napełniona Duchem Świętym, nie było w niej grzechu. Była niepokalana od samego początku. Dzięki temu jako pierwsza w dziejach mogła doświadczyć owoców, jakie ofiara Jezusa przyniosła każdemu z nas – mówił ks. Bogusław Binda, przełożony licheńskiej wspólnoty marianów. - Dziś możemy wpatrywać się w Maryję, która otrzymawszy od Boga niewyobrażalną łaskę, odpowiedziała na Jego wezwanie, mówiąc FIAT – TAK. Na wzór Maryi, każdy z nas jest powołany do świętości. Widzimy to na Jej przykładzie, gdy została poczęta bez grzechu pierworodnego. – dodał.

Tuż po homilii księża i bracia marianie uczestniczący w liturgii podeszli do stopnia komunijnego, gdzie klęcząc wypowiedzieli słowa formuły odnowienia ślubów zakonnych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zostało założone 11 grudnia 1670 roku i jest najstarszym polskim męskim zgromadzeniem zakonnym. Marianie pracują i pełnią posługę w 17 krajach na całym świecie. W Polsce marianie posługują m.in. w Warszawie, Zakopanem, Elblągu, Grudziądzu oraz w Licheniu.

 

fot. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole