Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMiasto sprzedało pięć działek. Ma tam powstać kilkadziesiąt miejsc pracy

Miasto sprzedało pięć działek. Ma tam powstać kilkadziesiąt miejsc pracy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Miasto sprzedało pięć działek. Ma tam powstać kilkadziesiąt miejsc pracy
Tereny inwestycyjne

Kilkadziesiąt miejsc pracy w perspektywie dwóch, trzech lat ma powstać w przedsiębiorstwach, które kupiły w środę działki na terenach inwestycyjnych miasta. W wyniku licytacji sprzedano pięć nieruchomości na Międzylesiu, a do budżetu ma wpłynąć ok. trzech milionów złotych.

W środę w wyniku licytacji Konin sprzedał pięć działek inwestycyjnych na Międzylesiu. Do budżetu miasta ma wpłynąć trzy miliony złotych z tego tytułu. Jak informuje Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina, nieruchomości kupione zostały przez przedsiębiorstwa z branży budowlanej i produkcji prefabrykatów. W perspektywie dwóch, trzech lat ma powstać co najmniej kilkadziesiąt miejsc pracy.

To jedne z ostatnich działek na terenach inwestycyjnych. – Z szesnastu działek do sprzedania pozostały zaledwie dwie, które również zamierzamy wystawić na przetarg i pracujemy nad ich promocją – informuje Paweł Adamów.

Oprócz gruntów miejskich Konin promuje również działki Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, tereny prywatne oraz działki należące do sąsiednich gmin, np. Starego Miasta. – Uważamy, że lepiej aby inwestor przyszedł do sąsiedniej gminy, niż zlokalizował swoją inwestycję w innej aglomeracji – mówi zastępca prezydenta Konina.

fot. gospodarka.konin.pl

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole