Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMiasto z pozwoleniem na budowę mostów i wiaduktów na trasie Warszawskiej

Miasto z pozwoleniem na budowę mostów i wiaduktów na trasie Warszawskiej

Dodano: , Żródło: LM.pl
Miasto z pozwoleniem na budowę mostów i wiaduktów na trasie Warszawskiej
Inwestycja

Wojewoda wielkopolski udzielił pozwolenia na przebudowę mostów i wiaduktów na trasie Warszawskiej. Wciąż jednak nie ma zabezpieczonego finansowania tej inwestycji.

Pozwolenie wydane zostało 12 lutego po tym, jak w listopadzie ubiegłego roku wniosek w tej sprawie złożył Zarząd Dróg Miejskich w Koninie. Wojewoda zaakceptował projekty rozbiórki i budowy wiaduktów nad ul. Wiejską i ul. Wał Tarejwy, rozbiórki i budowy wschodniego mostu nad rzeką Wartą, remontu mostu zachodniego nad rzeką Wartą, przebudowy i remontu nawierzchni jezdni drogi krajowej nr 92 (trasy Warszawskiej) i ul. Wiejskiej, ul. Grunwaldzkiej i ul. Wał Tarejwy wraz z przebudową i budową infrastruktury drogowej, zagospodarowaniem zieleni i przebudową infrastruktury technicznej.

Udzielone przez wojewodę wielkopolskiego pozwolenie umożliwia miastu rozpoczęcie prac. Wciąż jednak nie ma zapewnionego finansowania tej inwestycji. W połowie stycznia prezydent Piotr Korytkowski spotkał się w tej sprawie z wiceministrem infrastruktury Pawłem Gancarzem. – Wspólnie będziemy szukać mechanizmu finansowego, który pozwoli jak najszybciej rozpocząć konieczną przebudowę – poinformował wtedy prezydent miasta.

Najbardziej pilną potrzebą jest budowa wschodniego mostu nad Wartą (w kierunku Poznania). Od kilku lat obowiązują na nim ograniczenia. Droga jest zwężona, dopuszczalna prędkość na tym odcinku to 30 km/godz., a od końca listopada ubiegłego roku wprowadzony jest zakaz ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 20 ton. Koszt jego przebudowy szacowany jest na ok. 70 mln zł. Całość inwestycji, włącznie z remontami i budową pozostałych wiaduktów, to ok. 120 mln zł.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole