Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMichał Kotlarski kandydatem na prezydenta Zmieniamy Konin

Michał Kotlarski kandydatem na prezydenta Zmieniamy Konin

Dodano:
Michał Kotlarski kandydatem na prezydenta Zmieniamy Konin

fot. Zmieniamy Konin

- Mieszkamy w Koninie. Jesteśmy tacy, jak Wy. Chcemy, by nasze miasto było miejscem dobrym do życia. Zależy nam na rozmowie o Koninie, opartej na wiedzy i sprawdzonych wzorcach. Dostrzegamy problemy miasta i nie boimy się o nich mówić głośno - mówią aktywiści, którzy ogłosili właśnie gotowość do startu w wyborach. 

Jak tłumaczą, ich komitet powstał z połączenia potencjałów dwóch komitetów społecznych startujących w poprzednich wyborach samorządowych w 2018 roku - Zmieniamy Konin (11% poparcia) i Konin na TAK (9,5% poparcia).

- Uznaliśmy, że tylko połączenie tych dwóch zespołów, da nam gwarancję realnego wpływu na nasze lokalne sprawy

- mówią. 

Dodają jednocześnie, że choć pochodzą z różnych środowisk i mają różne światopoglądy, to łączy ich wspólna wizja przyjaznego miasta.

- Chcemy, by miasto było bliskie wszystkim i bardzo nam zależy, by przełamać tę towarzyszącą samorządowi niemoc sprawczą. Dlatego zdecydowaliśmy wystartować razem. Naszym wspólnym mianownikiem jest wizja miasta dobrze i gospodarnie zarządzanego. Uważamy, że nie potrzebujemy do tego partii politycznych i wciągania Konina w ich spory. Chcemy zwrócić naszą uwagę na sprawy małe, osiedlowe i bliskie mieszkańcom

- tłumaczą. 

Ich kandydat na prezydenta był najpierw radnym VII kadencji rady miasta, a w 2018 roku jako niezależny kandydat postanowił zawalczyć o fotel prezydenta. Zdobył wówczas poparcie na poziomie nieco ponad 8,4 proc. 

Jak dotąd zarejestrowało się pięć komitetów mających swoją siedzibę w Koninie, które wystawią swoich kandydatów na prezydenta miasta. Na tej liście najszybciej, bo już 5 lutego znalazł się KWW Macieja Nowickiego ,,Obywatele Konina”. Lider tego komitetu będzie gościem pierwszego wydania „Dwie na Jedynkę” już w najbliższą niedzielę o 20:00. 

Swój komitet zarejestrował również Jakub Eltman, który w wyścigu o prezydencki fotel wystartuje pod szyldem ,,Wasz Konin’’. Natomiast komitet wyborców o nazwie „Otwarty Konin" zgłosił Kazimierz Pałasz, były prezydent miasta. Na liście znalazł się także KWW Tomasza Klapsy.

W Państwowej Komisji Wyborczej swoje komitety rejestrują największe partie polityczne. Zrobiły już to Koalicja Obywatelska, Bezpartyjni Samorządowcy, Prawo i Sprawiedliwość czy Lewica. Wiadomo, że w Koninie o reelekcję będzie ubiegał się obecny prezydent miasta Piotr Korytkowski z KO. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole