Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMichał Wawrykiewicz obiecuje wsparcie dla transformacji energetycznej

Michał Wawrykiewicz obiecuje wsparcie dla transformacji energetycznej

Dodano: , Żródło: LM.pl
Michał Wawrykiewicz obiecuje wsparcie dla transformacji energetycznej
wybory

„Ustaliliśmy konkretne rzeczy. Dostałem zapewnienie, że będziemy współpracować” – powiedział mecenas Michał Wawrykiewicz, który przyjechał do Konina spotkać się ze związkowcami ZE PAK oraz PAK KWB.

Michał Wawrykiewicz przez ostatnich 8 lat był zaangażowany w obronę praworządności, w dużej mierze na poziomie Unii Europejskiej. Był również współtwórcą inicjatywy „Wolne Sądy” i jednym z inicjatorów Komitetu Obrony Sprawiedliwości. Teraz ubiega się o mandat europosła, jako kandydat bezpartyjny z listy Koalicji Obywatelskiej w Wielkopolsce. Dzisiaj mecenas Wawrykiewicz przyjechał do Konina, gdzie spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych górnictwa i energetyki.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem inicjatywy oddolnej, która spowodowała, że ten proces transformacji energetycznej i gospodarczej przebiega w imponującym stylu – powiedział Michał Wawrykiewicz. - Wielkopolska Wschodnia jest przykładem sukcesu zagospodarowania środków unijnych z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. To nie oznacza, że wszystko jest zrobione. Jest jeszcze mnóstwo zadań na przyszłość. Dla mnie byłyby to ogromne wyzwania, żeby móc lobbować na rzecz Wschodniej Wielkopolski, przekształceń gospodarczych, energetycznych, na rzecz budowy elektrowni atomowej – dodał.

Kandydat KO podkreśla, że elektrownia atomowa w Pątnowie to świetny pomysł i szansa na rozwój regionu.

- To ogromna inwestycja, która może być impulsem do rozwoju gospodarczego i zapewnić miejsca pracy – powiedział Michał Wawrykiewicz.

Mecenas dodał również, że jeśli uda mu się zdobyć mandat europosła to będzie starał się doprowadzić założone projekty do skutku i zamierza często bywać w regionie.

Michał Wawrykiewicz obiecuje wsparcie dla transformacji energetycznej
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole