Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMieszkańcy Konina pomogli w zatrzymaniu zuchwałego złodzieja

Mieszkańcy Konina pomogli w zatrzymaniu zuchwałego złodzieja

Dodano:
Mieszkańcy Konina pomogli w zatrzymaniu zuchwałego złodzieja
policja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Koninie zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który dopuścił się wyjątkowo bezczelnej kradzieży na szkodę starszej kobiety.

Zdarzenie miało miejsce w biały dzień, 11 kwietnia br., na ulicy Przyjaźni w Koninie. Sprawca, wykorzystując fakt, że starsza kobieta poruszała się z pomocą balkonika, podszedł do niej od tyłu i z koszyka zabrał torebkę wraz z zawartością. Następnie uciekł. Całe zajście zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu zamontowane na budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Dzięki analizie materiałów wideo oraz ich wielokrotnemu udostępnieniu w mediach, funkcjonariuszom udało się ustalić tożsamość podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany i teraz, na wniosek policji, Prokuratura Rejonowa nałożyła na niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

- Dziękujemy wszystkim, którzy udostępnili post oraz udzielili wszelkich informacji, które doprowadziły do zatrzymania sprawcy kradzieży szczególnie zuchwałej – mówią przedstawiciele konińskiej policji. - Współpraca mieszkańców z policją ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa w naszej społeczności.

Fot. KMP w Koninie 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole