Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMłodzież i transport publiczny. Prezes PKS w ogniu pytań

Młodzież i transport publiczny. Prezes PKS w ogniu pytań

Dodano:
Młodzież i transport publiczny. Prezes PKS w ogniu pytań
Młodzieżowa Rada Miasta

O wykluczeniu transportowym z prezesem konińskiego PKS-u rozmawiali radni Młodzieżowej Rady Miasta.

Luki godzinowe w dojazdach do szkół lub kursów powrotnych oraz niedostosowanie kursów do siatki godzinowej szkół. Tego dotyczą problemy młodych ludzi, które przedstawili w specjalnej ankiecie. Radni MRM w sprawie PKS-u otrzymali ponad 300 pytań i zagadnień, o których dyskutowali z Dariuszem Andrzejewskim, prezesem Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Koninie.

- Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, że ponad 90 procent wszystkich klientów PKS to jest młodzież, która dojeżdża do szkół, dlatego też zwróciliśmy prezesowi szczególną uwagę na dostosowanie rozkładów jazdy do planów lekcji, przyjazdów czy odjazdów autobusów na czas - mówiła Blanka Hardek, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta.

- My wiemy, że na decyzję wyboru szkoły ponadpodstawowej bardzo często ma wpływ to czy uczeń z powiatu będzie miał czym dojechać do szkoły i z niej wrócić, to czy będzie wstawał przed godz. 6:00 rano by zdążyć na przystanek i dojechać na czas na lekcje - powiedział młody radny, Piotr Plewczyński. 

Prezes Dariusz Andrzejewski podkreślił, że PKS mógłby wdrożyć system - aplikację pokazującą na żywo przemieszczenie się autobusu, czy też możliwość kupowania biletu online. Co do zmian w siatce rozkładu jazdy to jak przyznał prezes Andrzejewski, szczególną rolę odgrywają samorządy, bo to one w ramach określonych ram finansowych zlecają usługę transportu publicznego.

 

fot. MRM Konin

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole