Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMłodzież z dwóch gmin zrealizuje projekty dla lokalnych społeczności. „Jesteśmy ciekawi, co się zrodzi w ich głowach”

Młodzież z dwóch gmin zrealizuje projekty dla lokalnych społeczności. „Jesteśmy ciekawi, co się zrodzi w ich głowach”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Młodzież z dwóch gmin zrealizuje projekty dla lokalnych społeczności. „Jesteśmy ciekawi, co się zrodzi w ich głowach”
Towarzystwo Samorządowe

Warsztaty i wyjazdy, których efektem ma być projekt zrealizowany na rzecz lokalnej społeczności – tak wygląda program „Młodzi liderzy samorządności”. W dwóch gminach powiatu konińskiego realizuje go Towarzystwo Samorządowe.

Projekt rozpoczął się w lipcu ubiegłego roku i potrwa do końca obecnego. Uczestniczą w nim dwie dwunastoosobowe grupy z dwóch gmin: Rzgów i Krzymów. Młodzi ludzie, uczniowie siódmych i ósmych klas szkół podstawowych uczestniczą w warsztatach, które mają nauczyć ich zarządzania projektami.

Młodzież otrzymuje dawkę wiedzy na temat samorządu terytorialnego, zarządzania projektami. Chcemy nauczyć ich myślenia projektowego. Mogą to wykorzystać w dorosłym życiu, planując jakiekolwiek przedsięwzięcie – tłumaczy Grażyna Sędziak z Towarzystwa Samorządowego.

Oprócz warsztatów młodzież uczestniczy w obozach Akademii Wiedzy Samorządowej, które odbywają się w Kotlinie Kłodzkiej. Zwieńczeniem projektu będą inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej, które młodzi ludzie mają zaplanować i przeprowadzić. – Sami jesteśmy ciekawi, co zrodzi się w głowach młodzieży – przyznaje Grażyna Sędziak.

To już kolejny tego typu projekt realizowany w ostatnich latach przez Towarzystwo Samorządowe. Łącznie objęły one już osiemnaście gmin w regionie. Jednym z ich efektów są młodzieżowe rady gmin, które powstały w dwóch samorządach. – Aktywizujemy młodzież po to, by byli świadomymi obywatelami. Ważna jest świadomość, by naszej obywatelskości nie ograniczać tylko do udziału w wyborach – tłumaczy Grażyna Sędziak.

Obecny projekt trwa do końca roku, jest finansowany z rządowego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Przedstawiciele Towarzystwa Samorządowego nie wykluczają jego kontynuacji. – Będziemy szukać wsparcia – deklaruje Ireneusz Niewiarowski.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole