Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMUZA bez Andrzeja Mosia. Nadszedł czas na emeryturę i czytanie książek

MUZA bez Andrzeja Mosia. Nadszedł czas na emeryturę i czytanie książek

Dodano:
MUZA bez Andrzeja Mosia. Nadszedł czas na emeryturę i czytanie książek
kultura

Dokumentalista, dziennikarz, pedagog, instruktor, opiekun Amatorskiego Klubu Filmowego Muza – Andrzej Moś, żegna się z pracą w Konińskim Domu Kultury.

Z instytucjami kultury w mieście związany był od 40 lat. Jak sam podkreśla Nadszedł czas na emeryturę i czytanie książek.  Andrzej Moś to absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższego Studium Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w PWSFTiTV w Łodzi. Po studiach pracował w Przedsiębiorstwie Realizacji Filmów „Zespoły Filmowe” w Warszawie, jako asystent kierownika produkcji i kierownik planu przy produkcji telewizyjnych i kinowych filmów fabularnych.

Pracę w Koninie rozpoczął jako dziennikarz. W 1982 roku związał się ,,kulturą”. Był między innymi instruktorem, a następnie kierownikiem Działu Fotografii i Filmu w Wojewódzkim Domu Kultury w Koninie gdzie rozpoczął współpracę i opiekę artystyczną w Amatorskim Klubie Filmowym „Muza”. Od 1988 roku pracuje w Konińskim Domu Kultury jako instruktor filmu oraz koordynator Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „DEBIUTY”.

Andrzej Moś to jednak przede wszystkim scenarzysta, reżyser i operator filmowy. Jego dokumenty i filmy zdobyły wiele nagród. To, co w nich najcenniejsze, to fakt, że udokumentowały najważniejsze postaci, miejsca i wydarzenia z życia Konina, regionu i Polski. Autor filmów: „Kameduli z Bieniszewa”, „Wieś kwiatami malowana”, „Harcerska powinność”, „Moja Atlantyda”, „Antoni Serbeński – wiosna, maj…”, „Stanisław Czernik – pisarz autentyczny”, ,,Wspomnienie to cicha nuta” , Wspomnienie. Pamiętnik Wincentego Grętkiewicza". To także opiekun grupy filmowej działającej w Miejskim Klubie Seniora oraz prowadzący spotkania "Podziel się swoją pasją". 

- Niech to będzie czas relaksu i pozytywnego odpoczynku. Niech dopisuje zdrowie, a każdy dzień będzie pełen tylko dobrych zdarzeń – powiedziała Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury, dziękując Andrzejowi Mosiowi za lata pracy w KDK.

Żródło: KDK 

Czytaj więcej na temat:Andrzej Moś , KDK , AKF Muza
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole