Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMajówka minęła, kolejny weekend przed nami: Dziś Dzień Działacza Kultury

Majówka minęła, kolejny weekend przed nami: Dziś Dzień Działacza Kultury

Dodano: , Żródło: LM.pl
Majówka minęła, kolejny weekend przed nami: Dziś Dzień Działacza Kultury
dyżur

Środek tygodnia, a jakby piątek. Niektórzy odliczają godziny do końca szkoły i pracy, by zacząć kolejny długi weekend.

Czas zdecydowanie za szybko leci. Dopiero co mieliśmy majówkę, a tu już koniec miesiąca. Nie wiem jak to się dzieje, serio! Mam wrażenie, że intensywna kampania do Parlamentu Europejskiego i nadmiar znanych kandydatów, a nawet wizyta głowy państwa skutecznie zabiły poczucie czasu. I tak się zorientowałam, że zaczynamy kolejny długi weekend. To znaczy, niektórzy zaczynają. Szczęściarze!

Zanim o tym co przed nami, proponuję to co dziś. Mój ulubiony kalendarz świąt nietypowych pokazuje, że obchodzimy Dzień Działacza Kultury i na tym chciałabym się skupić. Wszystkim ludziom kultury kłaniam się w pas. Średnio znam się na sztuce, ale szanuję robotę i uwielbiam to, że dzięki ludziom z pasją (a takie osoby pracują w konińskiej kulturze) dzieje się w czasami aż nadto. Jeśli ktoś jeszcze śmie narzekać, że w Koninie jest nuda, lipa, nie ma gdzie wyjść to naprawdę niech szerzej otworzy oczy. Tylko dzisiaj w Kinie Centrum pokaz filmów „Moja Atlantyda” Andrzeja Mosia i „Doktor Piotr” Zdzisława Siwika, a także spotkanie z twórcami. Wszystko to od godz. 14:30 w ramach spotkania Senior w Centrum, a wejściówki są do odbioru w kasie Konińskiego Domu Kultury.

Kolejną propozycję dla kinomanów ma Centrum Kultury i Sztuki. Ostatni przed wakacjami seans z cyklu „Środa z kinem niezależnym” będzie związany z rozpoczynającym się jutro Ogólnopolskim Konkursem Filmów Niezależnych OKFA. Dzisiaj od godz. 18:00 wyświetlone zostaną filmy laureatów festiwalu z lat 2009 – 2023. Nie zabraknie też rozmów z twórcami, w których weźmie udział krytyk filmowy Łukasz Maciejewski. Jeśli chcecie śledzić to, co będzie się działo na OKFA to koniecznie zaglądajcie od czwartku na portal LM.pl. W festiwalowym studiu będzie się sporo działo, a gości będziemy mieli niesamowitych!

Na koniec przypominam rodzicom, że w sobotę Dzień Dziecka. Pomyśleliście już o niespodziankach dla swoich pociech? Jeśli jeszcze się zastanawiacie to przysyłajcie filmiki, na których uwieczniliście talent latorośli. Zaprezentujcie swoją dumę całemu światu! Tańczące, śpiewające, grające i recytujące dzieci pokażemy 1 czerwca. A na filmy czekamy jeszcze tylko do jutra!

Jestem do Waszej dyspozycji do późnego wieczora. Jeśli macie jakiś problem, zauważyliście kolizję czy wypadek albo stoicie gdzieś w korku piszcie i dzwońcie. Dyżuruję pod numerem telefonu: 883787001. Możecie również pisać na nasz WhatsApp, Facebook lub e- mail: redakcja@portal.lm.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole