Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plImprezyŚroda z kinem niezależnym - filmy laureatów OKFA

Środa z kinem niezależnym - filmy laureatów OKFA

Dodano:
Środa z kinem niezależnym - filmy laureatów OKFA

Gdzie: tym razem Kino Oskard - Aleje 1 Maja

Kiedy: 29 maja, g. 18.00

bilet: 10 zł

Zapraszamy na ostatni przed wakacjami seans z cyklu Środa z kinem niezależnym. Tym razem ugościmy Państwa – nietypowo – w sali konesera w Oskardzie. Nie tylko dlatego, że nasi widzowie to koneserzy sztuki filmowej, ale dlatego, że to spotkanie jest bezpośrednio związane z OKFA – Ogólnopolskim Konkursem Filmów Niezależnych, który od następnego dnia, tj. 30 maja będzie odbywał się przez cztery dni właśnie w CKiS-DK Oskard.

29 maja zapraszamy na wybór filmów laureatów naszego festiwalu z lat 2009-2023, z którymi spotkamy się już podczas OKFA w czwartek 30 maja. Rozmowę z tymi młodymi, utalentowanymi twórcami, w której również i Państwo możecie wziąć udział, poprowadzi wówczas krytyk filmowy Łukasz Maciejewski, od lat obserwujący ich zawodowe ścieżki. Ten punkt festiwalowego programu jest elementem obchodów jubileuszu OKFA, który w tym roku ma 70. urodziny.

W programie:

„Magma” Paweł Maślona / 2013 / 30’ /  I Nagroda w kategorii studenckiej na 60. OKFA 2014

Janusz (Łukasz Simlat) jest sprzedawcą w sklepie meblowym. Któregoś razu przypadkowo rozrywa poduszkę – to pierwszy „wypadek” w firmie od dłuższego czasu. Wygląda na to, że Janusz bardzo się tym zdenerwował. A może coś innego nie daje mu spokoju

„Oczy mojego ojca” Bartosz Blaschke / 2015 / 26’ /  Grand Prix w kategorii niezależnej  na 62. OKFA 2016

Trudne realia mazurskiej wsi. Dziesięcioletnia Ola – nad wyraz dojrzała i wrażliwa, jest inna niż starsza siostra. Trudno jej też porozumieć się matką (Katarzyna Herman), trzymającą pod nieobecność męża rodzinę twardą ręką.

„Sonda o kobietach” Mateusz Głowacki / 2012 / 30’ / I Nagroda w kategorii niezależnej na 59. OKFA 2013

Portret młodego pokolenia przedstawiony z punktu widzenia mężczyzn. Chłopcy opowiadają o poszczególnych etapach związków damsko-męskich w oparciu o swoje doświadczenia.

„Jutro” Bartosz Kruhlik  / 2008 / 13’ / Grand Prix w kategorii studenckiej na 55. OKFA 2009

Dzień z życia starszej kobiety (Leonardy Kruhlik, babci reżysera), która ze specyficznym dla siebie podejściem do życia, robi rozrachunek z otaczającym ją światem. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie jutro…

 „Moje Stare”  Natasza Parzymies /  2023 / 25’ / Grand Prix w kategorii studenckiej 69. OKFA 2023

Opowieść o energicznej Zofii (Dorota Stalińska) i chorej na Alzheimera Ani (Dorota Pomykała), które w tajemnicy przed wszystkimi wyruszają w ostatnią wspólną podróż. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że poszukuje ich spanikowana córka Ani, która uważa, że jakaś obca kobieta porwała jej matkę z domu starców.

Łączny czas: 124’

bilet: 10 zł w kasie Oskardu, online TUTAJ

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole