Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNa starówce może pachnieć… kapustą. Firma ostrzega mieszkańców

Na starówce może pachnieć… kapustą. Firma ostrzega mieszkańców

Dodano: , Żródło: LM.pl
Na starówce może pachnieć… kapustą. Firma ostrzega mieszkańców
Starówka

fot. Google Maps

Przerób czarnej rzepy może spowodować, że przez kilka dni mieszkańcy mogą czuć „charakterystyczny zapach warzyw kapustnych” – ostrzega w komunikacie firma Vin-Kon z Konina. Jednocześnie uspokaja, że rzepa nie stanowi zagrożenia dla życia ludzkiego.

Vin-Kon to konińskie przedsiębiorstwo zajmujące się przetwórstwem płodów rolnych w wina, soki i koncentraty owocowo-warzywne. W piątek firma opublikowała komunikatem z ostrzeżeniem dla mieszkańców. Jak zapowiada, od poniedziałku 11 grudnia do piątku 15 grudnia planuje przerób czarnej rzepy.

Podczas procesu produkcyjnego wydobywa się charakterystyczny zapach warzyw kapustnych, co może budzić niepokój niektórych mieszkańców. Może on utrzymywać się kilka dni po skończonym przerobie – ostrzega Vin-Kon.

Firma swoją siedzibę ma przy ul. Dąbrowskiego, można więc podejrzewać, że najbardziej narażeni na przykre zapachy będą właśnie mieszkańcy starówki. – Czarna rzepa jest warzywem, które nie stanowi zagrożenia dla życia ludzkiego, a wręcz przeciwnie jest składnikiem preparatów farmaceutycznych – dodaje spółka.

Czytaj więcej na temat:starówka, Vin-Kon, czarna rzepa, zapach, kapusta
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole