Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNagrodzono wolontariuszki. Konkurs wrócił po trzech latach

Nagrodzono wolontariuszki. Konkurs wrócił po trzech latach

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nagrodzono wolontariuszki. Konkurs wrócił po trzech latach
gala

Anastasia Giantsios i Natalia Wróbel zostały nagrodzone podczas tegorocznej gali konkursu „Wolontariusz Roku”. Impreza odbyła się po trzyletniej pandemicznej przerwie.

Gala odbyła się wczoraj w Młodzieżowym Domu Kultury. Tytuł „Najlepszy wolontariusz w mojej organizacji” przypadł w udziale Anastasii Giantsios z konińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

– Bardzo mocno urzekło nas między innymi to, co pani Anastasia robiła dla opuszczonych, samotnych zwierząt na granicy, kiedy wybuchła wojna w Ukrainie. To jest jeden z kawałków, który składał się na cały obraz jej pracy – mówił Bartosz Jędrzejczak, kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych.

– Pomagam zwierzętom od 10 lat i nigdy tak naprawdę nie zostałam doceniona, w sumie nawet tego nie pragnęłam. Ale zawsze miło jest usłyszeć, że ktoś widzi, co robię i powie „dziękuję” – powiedziała odbierając nagrodę Anastasia Giantsios.

Drugi tytuł „Najlepszego młodego wolontariusza” został przyznany Natalii Wróbel, która na co dzień pomaga osobom z niepełnosprawnościami i zwierzętom.

- Te wyróżnienia przypadły wam za dobro, którym bezinteresownie dzielicie się z innymi, a także organizacjom i placówkom inspirującym was do tego, aby pomagać innym. Także rodzinom i bliskim, dzięki którym macie potrzebę pomagania innym. Przyznam, że komisji było bardzo trudno dokonać wyboru, dlatego nominowała ona wszystkich, którzy do konkursu zostali zgłoszeni – poinformowała Marika Kalczyńska, przewodnicząca Konińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Uroczystość uświetniły występy wokalistek z MDK, podopiecznych Sylwii Dziardziel, Leny Andrzejewskiej i Marty Olejnik. Na koniec był też słodki poczęstunek.

 

fot. UM Konin

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole