Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNietrzeźwi na konińskich drogach. Kara za jazdę na podwójnym gazie

Nietrzeźwi na konińskich drogach. Kara za jazdę na podwójnym gazie

Dodano:
Nietrzeźwi na konińskich drogach. Kara za jazdę na podwójnym gazie
Kontrola

Policjanci z Konina zatrzymali w ciągu jednego dnia dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy stwarzali poważne zagrożenie na drodze.

Najpierw na ulicy Wyzwolenia, gdzie 36-letni mieszkaniec Konina został zatrzymany po przekroczeniu prędkości o 20 km/h. Kontrola drogowa ujawniła, że mężczyzna, oprócz jazdy bez uprawnień, miał w organizmie prawie 1,3 promila alkoholu. Jego pojazd został odholowany, a sprawa trafiła do Sądu w Koninie.

Następnie na ul. Kolskiej, gdzie policjanci interweniowali w związku z kolizją drogową. Okazało się, że 53-letni sprawca zdarzenia był pod wpływem alkoholu, z wynikiem 2,7 promila. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym otrzymał mandat karny w wysokości 5000 złotych oraz 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i odholowali pojazd.

Każdy przypadek kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu jest potencjalnie śmiertelnym zagrożeniem dla innych użytkowników drogi. Policja apeluje do wszystkich świadków obserwujących nietrzeźwych kierowców o natychmiastowe zgłaszanie takich przypadków

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole