Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNietrzeźwy kierowca na dziecięcym festiwalu. Wiózł uczestników

Nietrzeźwy kierowca na dziecięcym festiwalu. Wiózł uczestników

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nietrzeźwy kierowca na dziecięcym festiwalu. Wiózł uczestników
komunikacja

Niespełna pół promila alkoholu w organizmie miał jeden z kierowców autokaru, który przywiózł uczestników koncertu finałowego 43. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

W konińskim festiwalu wzięło w sumie ponad 2700 uczestników z różnych zakątków Polski, ale również z zagranicy. Podczas koncertu finałowego, inspektorzy transportu drogowego skontrolowali osiem autokarów, którymi do domu kultury dowożeni byli młodzi artyści.

- W przypadku pojazdu ukraińskiego przedsiębiorcy, okazało się, że kierowca był nietrzeźwy. Z kilkudziesięcioosobową grupą dzieci na pokładzie wykonywał dowóz uczestników na festiwal. W trakcie kontroli od kierującego wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie wykazało, że kierowca był pod wpływem alkoholu i na miejsce inspektorzy wezwali policję – informuje rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Koninie.

Kierowca miał około pół promila w wydychanym powietrzu. Na podstawie analizy danych z tachografu ustalono, że nietrzeźwy kierowca jechał z dziećmi przez ponad pół godziny. Za jazdę po spożyciu alkoholu grozi 15 punktów karnych i mandat w wysokości 5 tys. zł. Kierowca w trybie przyspieszonym trafił przed sąd.

 

fot. WITD Poznań

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole