Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNowa koalicja w Koninie: Eltman i Kotlarski stawiają na Popkowskiego

Nowa koalicja w Koninie: Eltman i Kotlarski stawiają na Popkowskiego

Dodano:
Nowa koalicja w Koninie: Eltman i Kotlarski stawiają na Popkowskiego
wybory

Jakub Eltman i Michał Kotlarski, kandydaci na prezydenta Konina w pierwszej turze wyborów, udzielili dzisiaj poparcia Robertowi Popkowskiemu.

We trójkę pojawili się na Bulwarze Nadwarciańskim, aby ogłosić tę nowinę przed drugą turą wyborów na prezydneta Konina. - To są młodzi ludzie, którzy kiedyś w Koninie będą oddziaływać na społeczeństwo i robić wszystko, aby Konin rozwijał się lepiej i był miastem, z którego możemy być dumni – zapowiedział dumnie Robert Popkowski (Suwerenna Polska), wspierany przez PiS, przekręcając na wstępie nazwisko i myląc imię Michała Kotlarskiego. - To ze zdenerwowania - tłumaczył kandydat. - Dziękuję wam bardzo za wsparcie i udzielenie poparcia w tych wyborach. Możemy razem realizować wspólne cele i różne zadania dla Konina. Mamy dużo do zrobienia. Jestem przekonany, że Konin będzie lepszy i obiecuję, że w najbliższym czasie będziemy współpracować dla naszych wspólnych celów, dla mieszkańców.

Jako pierwszy wystąpił z osobistym poparciem Jakub Eltman. Podczas jego wystąpienia nie padła nazwa komitetu Wasz Konin, który reprezentował w pierwszej turze wyborów samorządowych w Koninie.

 – Popieram w drugiej turze Roberta Popkowskiego z tego względu, że jest człowiekiem dialogu. Jako jedyny z kontrkandydatów zgłosił się z prośbą o wyrażenie poparcia. Drugi kandydat (Piotr Korytkowski KO - przyp. red) nie zgłosił się z żadną propozycją realizacji naszych postulatów. Umówiliśmy się z Robertem Popkowskim na realizację konkretnych postulatów programowych, które były w moim programie, jak i w programie wyborczym Michała.

Ponadto Jakub Eltamn wyraził wiarę i przekonanie, że zmiana w samorządzie miasta jest możliwa, a jej gwarantem jest prowadzenie stałego dialogu z mieszkańcami Konina.

- Mamy zapewnienie od Roberta, że decyzje, które będą podejmowane w samorządzie, kiedy on będzie prezydentem, będą szeroko konsultowane z mieszkańcami. Mamy również zapewnienie, że działania, które będę podejmowane w Urzędzie Miasta oraz instytucjach samorządowych będą polegały na szerokim dialogu z urzędnikami, a my razem z Michałem jesteśmy do dyspozycji pana Roberta w zakresie wsparcia merytorycznego, osobistego, a także realizacji tych postulatów, na które wspólnie stawiamy.

Michał Kotlarski również nie wspominał o komitecie Zmieniamy Konin, który reprezentował w pierwszej turze jako kandydat na prezydenta Konina. Stowarzyszenie zapowiedziało zresztą na swojej stronie, że nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów, pozostawiając to wyłącznie woli wyborców. 

-  Nasz wspólny start z Kubą łączyło wiele postulatów wyborczych i dzisiaj jesteśmy tutaj po to, żeby kontynuować ich realizację. Pan Robert Popkowski jest jedynym kandydatem, który zadeklarował, że chętnie poprze i zrealizuje nasze postulaty – mówił Michał Kotlarski. - Jest to między innymi wspólna z Kubą idea powołania w Koninie rad osiedli z przydzielonym im budżetem. Po to by załatwić te najmniejsze potrzeby wokół bloków. Kolejną rzeczą, którą zadeklarował pan Robert Popkowski, jest kwestia budowy przejścia pod torami przy ulicy Ogólnej. Ta ulica została wyłączona z komunikacji z drugą częścią miasta. Kolejną z idei, która jest wspólna dla mnie i dla Jakuba, jest budowa w Koninie inkubatora przedsiębiorczości. Te postulaty Roberta sprawiają, że jesteśmy tutaj z nim i trzymamy za niego kciuki, by wygrał w drugiej turze.

- Dodam tylko, że teraz jest to nasz wspólny program wyborczy – powiedział kandydat na prezydenta Konina, który zetrze się w drugiej turze z Piotrem Korytkowskim z Koalicji Obywatelskiej. - A Popkowski łączy, a nie dzieli.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole